Нещодавно на базі Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені В.Сухомлинського відбулася інструктивно-методична нарада щодо участі Кіровоградської області у міжнародному дослідженні PISA-2018.

Наш Світловодський політехнічний коледж у важкій конкурентній боротьбі виборов право відстоювати вищу освіту міста, області та України в цьому проекті. Під час прийняття рішення враховувались досягнення наших студентів в громадській діяльності, їх творча ініціатива та успіхи у вивчення загальноосвітніх дисциплін.

Слід нагадати, що проект PISA поводиться кожні три роки, починаючи з 2000-го. У дослідженні 2018 року братиме участь близько 80 країн світу, серед яких буде й Україна. Дослідження має на меті визначити, наскільки учень/студент зможе використовувати знання і уміння, отримані в школі, училищі чи коледжі, за можливих життєвих труднощів і викликів, протистояти яким ці знання й уміння зможуть допомогти.

Його здатність:

– до читання, розуміння й інтерпретації різноманітних текстів, з якими вони матимуть справу в повсякденному житті;

– до використання знань і умінь з математики у подоланні різноманітних життєвих викликів і проблем, пов’язаних із математикою;

– до використання знань і умінь з природничих наук для розв’язання різноманітних життєвих проблем, пов’язаних із певними науковими ситуаціями.

Вся ця інформація необхідна для того, щоб провести детальне вивчення чинників, які зумовлюють відмінності в читацькій, математичній і природничій грамотності учнів 15-ти років як у межах країни, так і порівняно з іншими країнами світу.

Ігор Петров