Сьогодні студенти єдиного в місті вишу Світловодський політехнічний коледж відзначали Міжнародний день студента. З нагоди свята студенти викладачі та батьки студентів зібралися в Міському палаці культури.

Міжнародне студентське свято, як повідомляє Вікіпедія, щорічно відзначають 18 листопада. Воно було започатковано на зборах в 1941 року в Лондоні Міжнародною Радою Студентів в пам'ять про події в Чехії.

28 жовтня 1939 року в Празі поліція і підрозділи СС розігнали мирну демонстрацію з нагоди 21 річниці створення Чехословацької Республіки. Під час розгону був тяжко поранений студент медичного факультету Ян Оплетал. 11 листопада він помер. Його похорон, який проходив 15 листопада, перетворився у протест проти окупації, у якому взяли участь тисячі людей. Знову дійшло до сутичок з поліцією. Наступного дня у Берліні відбулася нарада за участю Адольфа Гітлера, на якій було прийнято рішення закрити чеські вищі навчальні заклади «на три роки», а їх майно підлягало конфіскації. У ніч з 16 на 17 листопада відбулися масові арешти чеських студентів у Празі та інших університетських містах. 9 провідних представників студентських організацій було страчено в празьких в'язничних стінах, понад 1200 арештовано і наступного дня відправлено в Заксенгаузен. В гуртожитки вривалися солдати, чинили над студентами побиття, потім вивозили їх на околиці Праги, де насилля продовжилося, студентів змушували падати, а німці чоботами наступали їм на шиї. А на вулиці був мороз, деякі студенти були в піжамах. Гуртожитки з іноземцями і жінками насилля не зачепило.

Урочистості з нагоди дня студента пройшли, як і подобає, по-студентські весело. Захід досить оригінально розпочав голова студентської ради коледжу Дмитро Шевчук. Він, замість обов’язкової в такому випадку, промови виконав соло на ударній установці. І зробив це класно, за що отримав аплодисменти.

Студентів привітали директор коледжу Ігор Петров, помічник депутата Каспрова та депутат міської ради Ірина Гайчук. Кращі студенти отримали нагороди та подарунки.

 

  

А ще був цікавий концерт, який дали самі студенти.

  

  

Вадим Степанець