Print


Під гаслом “Хай вічно струмує чиста вода” відбулось 11 червня у селі Велика Скельова свято чистої води. Це село під час своєї презентації не випадково опинилось в епіцентрі водної теми, бо на його території розташовані два важливих для всього регіону об'єкта – Олександрійське міжрайонне управління водного господарства та канал “Дніпро - Інгулець”, які, васне, і дають роботу значній частині скелівчан.

Попри те, що ішов невеликий дощ, бажаючих віддати шану воді як серед самих скелівчан, так і серед гостей із Світловодська було немало, бо неможливо було не побачити танцювальні постановки “водної” тематики від “Антарес” і не почути не менш “водні” пісні від скелівського “Сузір'я” (дуже багата народна творчість в оспівуванні живильної вологи, що можна було простежити, крім пісень, і в міфічних орнаментах богині роси Дани на автентичних рушниках юних танцівниць).

  

  

Глядачів на концерті вітали й міфічні володарі водних стихій Нептун і Водна Царівна з річки Обоміївки, яка протікає через село Велика Скельова, також до вітань долучились і керівники районного рівня – голова райради Роман Домбровський, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Орленко, начальник управління канала “Дніпро - Інгулець” Віктор Бурлака та сільський голова Сергій Могильний, - усі підкреслили важливість води як у житті людини загалом, так і конкретного району (й населеного пункту) зокрема. Скуштувавши смачної скелівської юшки на чистій воді, гості не могли не помилуватися, рухаючись понад берегом Кременчуцького водосховища додому, величчю рукотворного технічного дива - каналом “Дніпро - Інгулець”.

 

Сергій Гайдук, провідний методист Захарівського музею історії

Hits: 1215