Print


Цього року, 14 травня, в день, коли увага всього світу зосереджується на діяльності музеїв, які призначені для вивчення, збереження та використання пам'яток природи, матеріальної та духовної культури, Захарівський музей історії теж опинився в центрі уваги, видозмінивши формат “ночі в музеї” (традиційного для цього дня) у презентацію туристичного маршруту “Захарівка – мій рідний край, моя земля!”.

До заходу долучились мешканці навколишніх сіл, самі захарівчани та гості з міста Світловодська й села Косівки Олександрійського району. Будучи зустрітими на початку Захарівської сільської ради, перед селом Аудиторівкою, запашним короваєм на українському рушнику, гості змогли доторкнутись до історичного минулого цього краю, де залишили свій слід у легендах і княжі вої Святослава, і козаки під проводом легендарного отамана Івана Сірка, і чумаки, і гайдамаки на чолі з ватажком Семеном Неживим, і партизани під командуванням Іллі Діброви

Змогли перші туристи на апробації нового туристичного маршруту побувати й на місці пам'яті – могилі воїна новітнього часу, загиблого в зоні АТО Сергія Бузейнікова, до могили та меморіальної дошки, йому присвяченої, офіційні представники делегації (голова районної ради Роман Домбровський та заступник голови райдержадмістрації Володимир Похілов) поклали квіти та вшанували пам'ять героя хвилиною мовчання.

На іншому кладовищі (всього 9 на території Захарівської сільської ради) мандрівникам доторкнутись до історії допомогла могила першого абіссінця (ефіопця) на території нашого краю - Олександра Леонтьєва (Хайлє Улєя Абхімера), усиновленого генерал-губернатором Абіссінії Миколою Леонтьєвим, що на межі ХІХ-ХХ століть був поміщиком у с. Мала Березівка, яке через це мало й іншу назву – Леонтієвка. З поміщиками пов'язані давніші назви й інших сіл Захарівської сільської ради: Захарівка – Фурманово, Аудиторівка – Прокоповичі, Піщанівка – Катеринопіль. Але історія поставила все на свої місця й села зберегли свої, вочевидь, найдавніші (первинні) назви.

 

Історія допомогла залюднити знекровлені голодоморами й Другою Світовою війною села сучасної Захарівської сільської ради шляхом переселення сюди з зони затоплення водами Кременчуцького водосховища, у пам'ять про що нащадки встановили в селі Захарівці єдиний у регіоні пам'ятник затопленим селам Новогеоргіївського району. Ще один унікальний пам'ятник – перший у області – на моглилах 400 жертв Голодомору 1932-1933 років.

 

Не можна було оминути увагою й 150-річний дубовий амбар (комору), який стоїть неподалік мальовничих берегів річки Мала Березівка, які змагаються по красі з берегами іншої річки – Сухої Березівки. Логічним продовженням екскурсії став невеликий концерт захарівських клубників за допомоги РБК. Перлиною ж маршруту є неповторний і найбагатший серед провінційних музеїв області (25 тисяч експонатів) сам музей історії. Поновивши сили захарівським капусняком, задоволені гості вирушили по домівках.

  

  

Гостинна захарівська земля радо зустріне всіх туристів!

Сергій Гайдук , провідний методист Захарівського музею історії

Hits: 1571