Усі батьки мріють, щоб їх дитина отримала хорошу освіту та виросла інтелігентною та всебічно розвиненою людиною. Крім навчанні в школі, у формуванні такої особистості велику роль відіграє позашкільна освіта. Та чи є можливість у Світловодську отримати таку освіту? Відповідь однозначна - є.

Про один із закладів де її можна отримати, я розповім шановному читачу у серії публікацій.

Я поспілкувався з директором Дитяча школа мистецтв Іриною Темновою. Виник цей заклад у 1994 за ініціативи управління освітити та культури. Метою його створення була можливість надання дітям додаткової, мистецької освіту. Школа має музичне відділення, та два класи. Музичне відділення – це клас фортепіано, народних та духових інструментів і клас сольного співу. Ще два класи – клас хореографії та художній клас. Всього в школі навчається 175 учнів, з якими працюють 16 педагогів.

Школа розташована у затишному місті, куди не доходить шум великої вулиці. Класи, де проходять заняття, мають відповідне обладнання. Мені, зокрема, сподобалася концертна зала. Я вже не один раз відвідував концерти, які давали учні у цій зали. Отримав задоволення.

 

 

У розмові з директором школи я не втримався, щоб не задати провокаційне, на мій погляд, питання: «А що, власне кажучи, дає дитині відвідування школи мистецтв?». Відповідь Ірини Темнової на таке питання може переконати у необхідності привести до школи дитину будь-яких батьків. Дійсно, якщо батьки мріють проте, щоб їхня дитина стала багатогранно розвинутою особистістю, то це не можливо без мистецтва. Шкільна програма надає певні знання, формує навички та вміння у цій галузі, але ж цього замало. У кожною людини є певні задатки та здібності. Дуже важливо їх розвивати змалку. Це можливо зробити тільки у спеціальних закладах, таких як школа мистецтв. Після закінчення школи її випускники отримують базові знання з обраного напрямку, що засвідчується відповідним свідоцтвом. Далі вони можуть продовжити навчання в музичному училищі та консерваторії. Випускники художнього класу можуть стати дизайнерами, архітекторами тощо. Звичайно, не всі випускники школи мистецтв обирають у подальшому собі творчу професію. Але ті знання, те виховання, яке вони отримують в стінах школи, допомагає їм стати добрішими, краще розуміти людей та змінювати світ.

Біля школи я побачив школярів, які бігли до школи мистецтв. Відразу було видно, що вони поспішають на заняття і роблять це із задоволенням. На моє переконання батьки вчинять вірно, якщо приведуть свою дочку чи сина до Дитячої школи мистецтв.

Вадим Степанець