В п’ятницю, в кабінеті голови РДА Сергія Твердовського, відбулася прес-конференція. Вона була присвячена дослідженню, яке відбулося в районі села Нагірне, та проводилося силами працівників відділу культури РДА та науковцями.

В публікації «Артефакти села Нагірне» ми повідомляли про це.

На прес-конференції були присутні учасники дослідницької групи керівники району, та римо-католицький священник отець В’ячеслав Ковальський. Як відомо, було проведене дослідження єврейського, польського та військового кладовище дореволюційних часів. Учасники прес-конференції відзначили, що дослідження, які проведені в цьому місті мають велике значення. Вони показують, що населення Ново-Георгієвська дореволюційної епохи багатонаціональним. Тут перепалилося коріння українців, поляків, євреїв, росіян тощо. Відновлення пам’яті прийдешніх поколінь має велике значення для сьогодення.

Науковці підтримали бажання районної влади створити культурно-меморіальний комплекс.

Сподіваюся, що при створенні цього комплексу ми не забудемо і про наших предків, українців, які проживали у Ново-Георгієвську. Щоб цього не сталося, нащадкам жителів Криліва-Ново-Георгієвська слід поєднати свої зусилля в цьому напрямку.

Вадим Степанець