До поїздки в село Нагірне мене запросили провідний спеціаліст Захарівського музею Сергій Гайдук та начальник відділу культури РДА Микола Середенко. Вони обіцяли цікаву подорож. Так воно і вийшло.

До села Нагорне виїхала ціла делегація. Крім названих працівників РДА і колег з місцевих ЗМІ, були науковці Олександр Босий, завідувач відділу народного мистецтва та фольклору Народного музею архітектури та побуту України з Києва, співробітник Українського інституту вивчення Голокосту "Ткума" Єгор Врадій з Дніпропетровська та головний раввін Кіровограду та області Дан Закута.

Мета поїздкидослідження кладовищ біля села. Як стало відомо, в Ново-Георгієвську було п’ять кладовищ. Залишки їх є зараз біля села Нагірне, яке колись було пригородом Ново-Георгієвська.

Кладовище, яке досліджували цього разу, це єврейське кладовище. Неподалік є польське та німецьке. Думаю, що знайдемо й православне.

Міські культурологи сподіваються, що можна буде на його місці створити культурно-меморіальний комплекс. А поки що ці місця виглядають так.

 

 

 

 

 

 

 

Вадим Степанець