JB Base3 - шаблон joomla Окна

 

До поїздки в село Нагірне мене запросили провідний спеціаліст Захарівського музею Сергій Гайдук та начальник відділу культури РДА Микола Середенко. Вони обіцяли цікаву подорож. Так воно і вийшло.

До села Нагорне виїхала ціла делегація. Крім названих працівників РДА і колег з місцевих ЗМІ, були науковці Олександр Босий, завідувач відділу народного мистецтва та фольклору Народного музею архітектури та побуту України з Києва, співробітник Українського інституту вивчення Голокосту "Ткума" Єгор Врадій з Дніпропетровська та головний раввін Кіровограду та області Дан Закута.

Мета поїздкидослідження кладовищ біля села. Як стало відомо, в Ново-Георгієвську було п’ять кладовищ. Залишки їх є зараз біля села Нагірне, яке колись було пригородом Ново-Георгієвська.

Кладовище, яке досліджували цього разу, це єврейське кладовище. Неподалік є польське та німецьке. Думаю, що знайдемо й православне.

Міські культурологи сподіваються, що можна буде на його місці створити культурно-меморіальний комплекс. А поки що ці місця виглядають так.

 

 

 

 

 

 

 

Вадим Степанець

Коментарі   

0 #1 Єгор 18.04.2016, 09:50
Кілька уточнень: 1) Єгор Врадій, науковий співробітник Українського інституту вивчення Голокосту "Ткума"; Головний рабин Кіровограду - Дан Закута (а не Заруба).
Цитата
+1 #2 Ольга 15.07.2016, 14:52
Аналогічні споруди спостерігаємо на залишках давнього кладовища на насипу за с.Новоселівка (Змієві вали).
Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top