Print


Багатство України в її багатих землях, в її прекрасній природі, яка завжди була головним скарбом для її завойовників.

Багато обдарована природою і Світловодщина, в її скарбничці регіонально - ландшафтний парк площею понад 60 тис.га. значна частина якого припадає на акваторію Кременчуцького водосховища, ліси поля, річки, озера, ставки і просто унікальні історичні та мальовничі місця. Тому велика увага приділяється розвитку сільського зеленого туризму, який повинен стати візитівкою нашого краю. Наші села мають надзвичайно багату культуру, історико-архітектурну спадщину, самобутній побут, вони багаті гарними садибами та добрими і працьовитими людьми. Водночас гострою проблемою багатьох сіл є зростаючий надлишок робочої сили, та відсутність заробітку. Створення зелених садиб, може допомогти у вирішенні цієї проблеми.

Сільський зелений туризм – це форма відпочинку у сільській місцевості в садибі сільського господаря, з можливістю надання послуг з проживання, харчування, а також організації дозвілля і подій, місцевими звичаями і традиціями гостинності. Це відпочинок на природі.

Перспектива розвитку зеленого туризму нині є у будь-якому селі району, адже кожне має свою цікаву історію, пам’ятки, гарну природу, гостинних господарів.

Сільський зеленій туризм - це прекрасна ідея для започаткування власного бізнесу, навіть якщо ви не володієте стартовим капіталом. Маючи в селі хату і приймаючи туристів, можна забезпечити себе стабільною роботою і доходом. Наше законодавство досить лояльно відноситься до «Зеленого бізнесу», якщо ви в садибі маєте менше 9 ліжко-місць, то приватним підприємцем реєструватись не обов’язково. Хочу навести приклад можливого (мінімального) заробітку для власників зелених садиб: проживання без харчування – від 60 гривень за добу. Проживання з триразовим харчуванням – від 120 гривень за добу. Катання на конях – 150-200 гривень на цілий день. Прокат човна, байдарки 300 грн. на день. Сауна, російська лазня – 80 гривень за годину.

Загалом, поява чергової зеленої садиби чи етно­хутора для будь-якого села — додатковий шанс розвитку, що сприяє наповненню місцевого бюджету. Саме завдяки зеленому туризму ми чуємо про більшість сіл області. Також значним плюсом зеленого туризму є те, що він не має шкідливого впливу на навколишнє природне і культурне середовище, і водночас, робить істотний внесок у регіональний розвиток. При садибі господарі часто створюють приватні музеї, що відіграє значну просвітницьку роль.

Так з чого ж починається сільський зелений туризм? Він починається з будиночка в селі. Головною умовою є чистота і мінімальний комфорт і це цілком реально налагодити власними силами. Власники садиб можуть надавати супутні послуги, ознайомлювати гостей із довкіллям, запропонувати сауну, теніс, риболовлю, катання на човні, конях…

У цій справі важлива реклама: рекомендації відпочивальників, пропозиції в інтернеті, візитівки. Потрібно заявити про себе, створити свій сайт, але краще використовувати вже розкручені ресурси. Щоб отримати змістовну інформацію, допомогу в рекламі та організації «зеленої садиби» необхідно звернутися до відділу культури і туризму Світловодської районної державної адміністрації. Вам допоможуть з розміщенням інформації в буклетах, інтернеті та засобах масової інформації. У спілці зеленого туризму України є можливість розмістити інформацію на їхньому сайті, а також у спеціалізованих виданнях.

А ще в районі перспективний етно-туризм, оскільки свого часу багато людей покинули цей край під час створення Кременчуцького водосховища, затоплення Новогеоргіївська та навколишніх сіл. Тепер їхні нащадки прагнуть подивитися, звідки їхнє коріння, як жили їхні предки, «зелені садиби» можуть допомогти їм своєю гостинністю.
Перш за все ми маємо змінити своє відношення до нашого краю, зрозуміти що він – туристична скарбничка центральної України. Усвідомити що Світловодщина прекрасна, неповторна та туристична.

Бондаренко К. О.

Куди звернутися:
Відділ культури і туризму світловодської райдержадміністрації
27502, м. Світловодськ, вул. Куйбишева, 38, тел. 2–97–41
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Куратор напрямку«Зеленого туризму»
Бондаренко Ксенія Олександрівна тел. (096) 696-76-78, (095) 80-96-086
електронна адреса: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Сайт спілки зеленого туризму України http://www.greentour.com.ua/ukrainian

Hits: 2362