Кожного року, в першу неділю червня, Світловодськ відзначає День міста

Напередодні в соціальних мережах розгорілися спори щодо річниці міста. Одні пропонують літочислення вести зроку заснування міста Крилів-Новогеоргієвськ, і тоді нам 404 роки, інші – з року, який вважають за рік народження міста будівельники ГЕС, тоді це 65 прків. Не знаю чого більше в цьому спорі, політики чи особистої впертості, але точно знаю одне: нехтування своєю історією – це шлях до забуття й руйнації.

Щодо 404 річниці, то в 2018 році на 39 сесії Світловодської міської ради було прийнято рішення «Про встановлення дати утворення та заснування адміністративно-територіальної одиниці з сучасною назвою місто Світловодськ». Рішення приймали депутати, спираючись на висновки комісії, до складу якої увійшли історики, відомі на поважні мешканці міста.

Урочисте відкриття свята Дня міста Світловодська, розпочалося на центральній площі міста святковим флешмобом. Участь у ньому взяли представники влади, громадяни міста та дитячі танцювальні колективи, які приїхали до нас для участі у традиційному конкурсі «Барви рідної землі».

Світловодський міський голова Валентин Козярчук у звернненні до громади міста привітав усіх зі святом та висловив щиру подяку усім світловодцям, які активно працюють заради розвитку рідного міста, його благоустрою, економічного та соціального росту та побажав мирного неба, здійснення заповітних мрій та благополуччя кожній світловодській родині.

На свято Дня міста до Світловодська завітали високоповажні гості: перший заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Коваленко, міський голова міста Знам’янки Сергій Філіпенко та помічник-консультант Народного депутата Олеся Довгого Марина Саакян.

Після флешмобу всі у супроводу оркестру Кременчуцького педагогічного коледжу рушили до парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка, де свято продовжилося. 

На території парку працювала виїзна торгівля, атракціони, майстри образотворчо-ужиткового мистецтва виставили свої роботи, працювали аніматори.

У зеленому театрі продовжилися офіційні заходи. Світловодців привітали наші гості міський голова Знам’янки Сергій Філіпенко та: перший заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Коваленко.

Кращі представники громади отримали відзнаки та подарунки, які вручили міський голова Валентин Козярчук та помічник-консультант Народного депутата Олеся Довгого Марина Саакян.

На майданчиках, які були організовані управлінням культури та туризму, учасники «Барв рідної землі» розпочали змагання.

А ввечері, на Бульварному узвозі, жителів міста чекає великий концерт.

Вадим Степанець
фото Юлія Абрамкіна