Print

Помічено, що у складні, воєнні, часи душа людини тягнеться до мистецтва. Суботній захід, який відбувся у Православно-просвітницькому центрі рівноапостольних Кирила і Мефодія при Свято-Покровському соборі, тому підтвердження.

Сайт уже повідомляв про мистецький Пленер, який відбувся в місті та районі.

Тоді, під час виставки у міському Палаці культури, прозвучала думка про те, що в Світловодську також має бути художня галерея. Художники, які прийняли участь у заході, були вражені тим, що в нашому місті так багато талановитих людей.

І ось ця думка втілилися в життя. Один з організаторів галереї, протоієрей Віталій Коваленко, під час церемонії відкриття зазначив, що церква протягом трьох років проводить мистецьку виставку «Гармонія душі». Відкриття галереї є логічним продовженням цієї діяльності. Отець Віталій запропонував назвати галерею – «Гармонія душі».

  

Досить емоційним був виступ Анатолія Татарова. Він висловив сподівання, що створення цієї галереї – це тільки початок. Замкнутий простір, в якому до цього перебували митці Світловодська буде прорваний. Анатолій Татаров відзначив, що картинна галерея відіграє велику роль у виховання дітей та молоді міста, залучить їх до мистецтва.
Промовці висловили слова вдячності організаторам створення галереї Це власнику кіровоградської галереї «Єлісаветград» Миколі Цуканову, начальнику управління освіти міста Генадію Френкелю, художникам Анатолію Татарову та Анатолію Сіромасі. Необхідно відзначити і роль Свято-Покровського собору та отця Віталія, які не тільки надали приміщення для галереї, але й приймали активну участь у її створенні. Завдяки їм в місті тепер є художня галерея.

 

Зараз в галереї експонується тридцять робіт місцевих авторів. Під час церемонії відкриття колекція картин поповнилася ще однією роботою. Свою картину галереї подарувала Наталія Крячко.

Після урочистої частини гості оглянули представлені картини. Крім картин, в цей день церква зробила виставку власних реліквій. Про історію кожної з них розповів отець Віталій.

  

  

Отже, шановний читачу! Не обмежуйся тільки читанням та переглядом сайтів та публікацій. Галерей очікує на тебе щонеділі з 12.00 до 16.00.

Вадим Степанець

Hits: 1010