Християни східного обряду 6 та 7 липня святкують різдво предтечі і хрестителя господня Івана або, як кажуть у народі, - Івана Купала.

Мабуть, жодне християнське свято не переплелося так міцно з дохристиянськими віруваннями наших пращурів, як це. Воно давно стало схожим на монету, на аверсі якої суворий лик Предтечі, а на реверсі – дайбозькі нічні містерії.
До наших днів дійшли його головні атрибути, які, щоправда, із плином часу втратили свій прадавній сенс і набули радше казково-романтичного наповнення – це і стрибки через багаття, яке є символом сонця, і плетіння та пускання за водою віночків зі свічками, й оповіді про чар-квітку папороті.

У Світловодську теж згадували прадавні язицькі обряди і неповторно святкували Івана Купала на головному міському пляжі. Для гостей була представлена чудова тематична театралізована святкова програма за участі акторів театру «Амбіція» на чолі з Наталією Сандрак та зірок сцени Світловодського Міського Палацу Культури.

 

 

В рамках святкового заходу для світловодців були запропоновані тематичні конкурси: пошук папороті, конкурс на кращій вінок, конкурс на краще купальське вбрання – переможці отримали морозиво та подарунки від Світловодського міського голови Валентина Козярчука.

Яскравою подією стало освідчення в коханні. У Світловодську стало гарною традицією – освідчуватися в коханні під час святкування Івана Купала. Дві закохані пари отримали подарунки, в честь їхнього свята від Світловодського міського голови Валентина Козярчука.

 

Яскраво та весело святкували Івана Купала: співали та танцювали, дівчата вбирали Мару та пускали вінки на воду, хлопці збирали купальське багаття, кругом якого потім водили хоровід та стрибали, загадуючи бажання, які обов'зково здійсняться.

 

На святі побувала Юлія Абрамкіна