Print

Живописець Сіромаха закликав юних художників дивитись на світ очима бджоли, а не мухи.

В мистецькому загалі Світловодська, зокрема, у живописному його сегменті вже третій рік, як набирає обертів ініціатива, започаткована власником кропивницької галереї «Єлізавєтґрад» і водночас меценатом Миколою Цукановим – Всеукраїнський художній конкурс «Щаслива дитина – квітуча Україна»

 

 До цього конкурсу жваво долучилися тутешні юні майстри пензля. Умови конкурсу наступні: дитина, яка відчуває потяг малювати, щось малює і надсилає намальоване на розгляд оргкомітету сього конкурсу. Таким чином найдостойніші, на думку журі, роботи розсилаються Вільним світом, де є українська діаспора, та по українським амбасадам. А ще юних художників-конкурсантів, в залежності від власних уподобань, беруть «на замітку» художники, що вже, так би мовити, відбулися саме як художники і дарують своїм фаворитам на відповідних мистецьких урочистих власні роботи – і як на згадку, і як наголос на непереривний образотворчий зв’язок…

 

Саме таке дійство і відбувалося 21 лютого у місцевій Арт-галереї «Наше місто», відкриваючи яке, відомий далеко за межами Світловодська художник Анатолій Сіромаха наставляв юних художників бачити світ не очима мухи, яка нічого іншого, крім сміття і нечистот не бачить, а очима бджоли, яка орієнтується, передовсім, на радісні квіткові кольори і аромати. Звісно і пан Анатолій подарував одне із своїх творінь уподобаному ним юному даруванню. А ще - Андрій Биков, Катерина Шевченко, Юрій Цуканов, Анатолій Татаров, Олена Коваленко, Станіслав Різанов, Наталія Крячко, Наталія Чепурна, Катерина Горбенко. Також кілька картин – для вручення – прислали до Світловодська і їхні колеги по мольберту з Олександрії, Кропивницького та Одеси. А от з китайської амбасади надіслали Грамоту – там мала успіх картина одного з наших юних земляків-художників. До церемонії нагородження долучилися із подарунками і місцеві меценати – власник Арт-галереї Костянтин Каспров і Олександр Аґапов… Загалом, понад тридцяти юних митців від 6 до 16 років отримали честь такого вшанування і заохочення до нових творчих злетів. Конкурс триває.

Віталій Асауленко

Hits: 575