Print

Відомий вчений, економіст, громадський діяч професор Олександр Савченко сьогодні презентував свою нову книгу «Антиукраїнець, або воля до боротьби, поразки чи зради» студентам Світловодського політехнічного коледжу та мешканцям міста.

Автора знають в Україні як вченого-економіста, який викладав та проводив наукові дослідження в Київському національному університеті, Національному університеті «Києво-Могилянська академія», Гарвардському університеті, Лондонській школі економіки.

Як банкір та фінансист, Савченко двічі був заступником Голови Національного банку України та заступником міністра фінансів України, працював виконавчим директором ЄБРР в Лондоні, очолював «Банк Австрії Кредитанштальт Україна» та Міжнародний комерційний банк.

«Антиукраїнець, або воля до боротьби, поразки чи зради» - це філософський аналіз складних соціально-економічних проблем сучасної України.

Автор доходить висновку, що тисячолітня еволюція українського суспільства витворила не лише героїв, але й антиподів – «хохлів», «малоросів», корупційну еліту. Історія нашої країни знає великі перемоги, за якими неодмінно були зради. Причину цього автор бачить в тому, як формувалася держава. Київська Русь, від якої пішла Україна, була типовою західною державою з розвинутим європейським законодавством та принципами управління. Втім, християнство в Україну прийшло з Візантії. Таке поєднання і стало основою для подальших проблем. Сьогодні, на думку Савченка, відбувається гібридна війна між цивілізаціями. Йде зіткнення цінностей західної цивілізації – демократія, свобода, гуманізм, ринок – та архаїчної Московсько-православної цивілізації. Нажаль, це зіткнення відбувається саме на території України.

 

Олександр Савченко пропонує українцям національну ідею. ЇЇ суть в тому, що маємо стати заможними. Середній клас повинен стати запорукою сильної, заможної та справді незалежної України. Успіх нашої країни має заспокоїти Росію – злу регіональну країну. Їй це має піти на користь. Поразка ж України, може відродити імперію Зла.
В своїй книзі автор виводить рецепти успішності України та українців.

З книгою можна ознайомитися в бібліотеці Світловодського політехнічного коледжу.

Вадим Степанець

 

Hits: 766