Відомий вчений, економіст, громадський діяч професор Олександр Савченко сьогодні презентував свою нову книгу «Антиукраїнець, або воля до боротьби, поразки чи зради» студентам Світловодського політехнічного коледжу та мешканцям міста.

Автора знають в Україні як вченого-економіста, який викладав та проводив наукові дослідження в Київському національному університеті, Національному університеті «Києво-Могилянська академія», Гарвардському університеті, Лондонській школі економіки.

Як банкір та фінансист, Савченко двічі був заступником Голови Національного банку України та заступником міністра фінансів України, працював виконавчим директором ЄБРР в Лондоні, очолював «Банк Австрії Кредитанштальт Україна» та Міжнародний комерційний банк.

«Антиукраїнець, або воля до боротьби, поразки чи зради» - це філософський аналіз складних соціально-економічних проблем сучасної України.

Автор доходить висновку, що тисячолітня еволюція українського суспільства витворила не лише героїв, але й антиподів – «хохлів», «малоросів», корупційну еліту. Історія нашої країни знає великі перемоги, за якими неодмінно були зради. Причину цього автор бачить в тому, як формувалася держава. Київська Русь, від якої пішла Україна, була типовою західною державою з розвинутим європейським законодавством та принципами управління. Втім, християнство в Україну прийшло з Візантії. Таке поєднання і стало основою для подальших проблем. Сьогодні, на думку Савченка, відбувається гібридна війна між цивілізаціями. Йде зіткнення цінностей західної цивілізації – демократія, свобода, гуманізм, ринок – та архаїчної Московсько-православної цивілізації. Нажаль, це зіткнення відбувається саме на території України.

 

Олександр Савченко пропонує українцям національну ідею. ЇЇ суть в тому, що маємо стати заможними. Середній клас повинен стати запорукою сильної, заможної та справді незалежної України. Успіх нашої країни має заспокоїти Росію – злу регіональну країну. Їй це має піти на користь. Поразка ж України, може відродити імперію Зла.
В своїй книзі автор виводить рецепти успішності України та українців.

З книгою можна ознайомитися в бібліотеці Світловодського політехнічного коледжу.

Вадим Степанець