Print

У Світловодську свято Івана Купала традиційно відзначається 6 липня на міському пляжі. В організації взяли участь: організаційний комітет виконокму Світловодської міської ради та управління культури. Для підтримання порядку, запобігання непередбачуваних ситуацій та випадкового травматизму партулювали чергові працівники Світловодського управління поліції, працівники екстренної медичної допомоги та МНС.

Вечір святкової середи зібрав світловодців на міському пляжі не дарма, по-справжньому святкова атмосфера не давала залишитися осторонь від неймовірних емоцій такого колоритного дійства. Працівники управління культури створили справді цікаву програму. Хореографічні колективи Світловодська дивували містян костюмованими постановками. Тут вам і стильні відьмочки, і ексцентричний Лісовик, ніжні мавки. Запальні танці, веселі пісні, комічні вистави, конкурси - все це створило атмосферу справжнього українського, колоритного свята яке відображає культурні цінності нашого народу. Варто зауважити, що свято пройшло з дотриманням давніх традицій, що прийшли до нас з сивої давнини від наших пращурів. Жінки та дівчата заповзято плили вінки, вплітаючи дванадцять обов'язкових трав, кожна з яких має своє призначення. Не вийнятком стало прикрашання яскравими стрічками чарівної Купали (Марени). Взагалі Купало та Марена це різні божества, яким поклонялися слов'яни. В деяких регіонах України цих двох головних персонажів свята зображають в одній особі, в нашому випадку Купало та Марена також стали одним цілим - гілкою верби.

 

 

 

Справжньою подією стало освідчення в коханні. Юнак Богдан запропонував своїй коханій Анні руку та серце. Ця романтична картина на фоні яскравого свята відгукнулася трепетом у кожному серці, адже двоє поклали початок одному - майбутній сім'ї.

Коли сонце почало сідати дівчата пустили по воді віночки, щоб вони поплили до того берега де чекає їх сужений. Насправді чарівний звичай. Приймати участь в ньому або просто спостерігати - казковово та неповторно. Начебто ці короткі моменти повертають нас в минуле. І хай що кажуть, але свято Івана Купала це момент єднання з природою. Возвеличування культу сонця, яке підтримує життя на нашій землі. Уособлення природи як живої особи, це ті ж самі мавки, русалки та лісовики. Велике значення має й вода, наприклад в обряді пускання вінків на воду саме вона грає ту провідну роль між двома людьми, між двома берегами. Звичайно ж земля - не дарма в цей день потрібно ходити босим, бо вона наділена сильною енергією природи.

 

  

 

Коли сонце вже зовсім заховалося за обрій і на землю лягли сутінки світловодці танцювали біля головного вогнища. Такі святкування народних свят є доказом того, що Україна має сильне та багате минуле, яке не загине під товщою поколінь.

Юлія Абрамкіна

Hits: 1972