Print

Цієї суботи в місті відбулася непересічна подія. До нас завітали відомі українські письменники та видавці брати Віталій та Дмитро Капранови. Зустріч відбулася в районному Будинку культури та була незвичайно теплою та цікавою.

Інтернет видання Вікіпедія про братів Капранових.

«На початку 90-х у Москві організувався потужний український діаспорний рух. Брати Капранови в цей час видавали московську українську газету «Тинди-ринди» та журнал української фантастики «Брати».

Тоді ж почали писати свою першу книжку «Кобзар 2000». Капранови працювали над цією книжкою 10 років, а закінчили вже 1998 р. у Києві, адже вирішили повернутися в Україну, бо за кордоном їм не особливо усміхалася перспектива самореалізації.

Опинившись у Києві в час книжкового «голодомору» (1998 р.), Капранови не могли видати свою книжку, тому вирішили самі стати видавцями.

Перший книжковий проект Капранових — каталог книжок поштою «Книгоноша». У 1998 р. році брати Капранови зібрали з усіх видавництв усі книжки українською мовою, які були на складах, — незалежно від року видання. Таких книжок набралося 600 назв, усі вони ввійшли до першого каталогу. (1998 р. в Україні існувало лише 600 назв книжок українською мовою, що засвідчено документально).

2000 р. стартувало видавництво «Зелений пес», яке очолили Віталій та Дмитро.

Сьогодні видавництво «Зелений пес» видає понад 60 назв українських книжок щороку і є одним з лідерівна ринку художньої літератури».

Брати Капранови здійснюють свій тур Україною. Мета туру не стільки презентація своїх книг, скільки донесення свого погляду на України та українців. Брати переконані, що українська нація має багату історію, традиції та самоідентичність. Українцям потрібно подолати психологію меншовартості.

«Хуторянство закінчилося»

Брати повідомили, що вони в рамках свого туру вирішили проїхати саме райцентрами. «Усі президенти – вихідці з регіонів, а не Києва». Справжня еліта не ті хто, зараз при влади, а ті, хто читає книги. Бібліотеки спасуть Україну.

«Читачі – окрема якість людей» 

«Якщо в селі немає бібліотеки, то відсутній вибір між пляшкою горілки та книгою»

До речі, брати Капранови ще в 2015 році відкрили закон, який свідчить: чим менше в регіоні бібліотек, тим більша підтримка Януковича.

 

 

Брати досить цікаво та презентували свої книги. В кінці теплої зустрічі, усі присутні могли прибдати книжки відомих авторів просто по смішним цінам.

Вадим Степанець

Hits: 1406