У міському палаці культури Кременчука 4 квітня відбувся п’ятий Міжнародний джазовий фестиваль «ENERGY.France» ім. Дмитра Тьомкіна.

Дмитро Тьомкін, талановитий музикант та композитор, народився у Кременчуці у 1894 році. Жив та працював у США та Європі. Зробив великий внесок у розвиток жанру музики до кінофільмів. Дмитро Тьомкін нагороджений багатьма нагородами та є лауреатом чисельних конкурсів. Зокрема премію «Оскар» він отримував 4 рази, «Золотий глобус» - 6 раз. Всього за свою тридцятирічну кар’єру композитор номінувався 22 рази на «Оскара». Тьомкін нагороджений двома французькими орденами Почесного легіону (кавалер та офіцер ордена) та іспанським Хрестом кавалера Ордена Ізабели Католицької. Помер відомий кременчужанин у Лондоні в 1979 році.

На честь Дмитра Тьомкіна в 2016 році було перейменовано один з кременчуцьких провулків (провулок Крупської).

Відкрив фестиваль наймолодший учасник, барабанщик Лука Жилін. Зовсім юний музикант Лукасік разом зі своїм батьком, джазовим барабанщиком Валерієм Жиліним, задали драйвового «джазового» настрою для всієї зали!

 

Підхопили настрій організатори свята джаз-бенд «Apple Jam». Музиканти виконували музику в стилі фрі-джаз, фанк, і звісно, традиційний джаз. До репертуару колективу входять як оригінальні аранжировки відомих хитів, так і авторські композиції. Склад бенда Наталія Лещенко (вокал), Стас Легенда (фортепіано), Вадим Корнута (ударні), Володимир Долина (бас-гітара), Влад Кривченко (саксофон). До виступу долучились музиканти Андрій Бондаренко (саксофон) із Світловодська та Юрій Лимарь (саксофон баритон) з м. Полтава.

 

Три саксофони на одній сцені – це неперевершено!

Далі зачаровувати джазом продовжили музиканти з Київа Urban Gypsy. Вони працюють в стилі джаз-мануш, засновником якого є «Джанго» Рейнхардт. Відмінною особливістю такого стилю - це струнні акустичні інструменти. Состав колектива – Дмитро Кушніров (гітара), Матвей Миронов (скрипка), Дмитро Коваленко (гітара), Микола Кістєньов (контрабас). Чарівний вокал – Ольга Чернишова.

Хедлайнером феста виступили Benjamin Faugloire Trio – тріо музикантів з Марселю: Бенжамен Фоглуар (фортепіано та композиція), Дені Франгліян (контрабас) та Жером Мурьє (ударні). Неперевершений стиль та якість!

Організатори феста та музиканти відчули велику вдячність публіки. Неможливо не полюбити джаз, особливо після такого яскравого концерту!

Ольга Степанець

Фото: з інтернету та надані організаторами фесту