Print

Двадцять восьмого лютого в приміщенні Центральної бібліотеки міста Світловодська за 20016 рік звітувала Центральна міська бібліотечна система. Директор ЦМБС Тетяна Головачова підготувала звітну презентацію та детально розповіла про діяльність та досягнення Світловодських бібліотек за минулий рік.

Бібліотека міста приймає активну участь у проектах «Муніципальна енергетична реформа» за Програмою енергоефективності та енергозбереження USAID, «Університет третього віку», «Кіноклуб Docudays UA. Ці проекти є інструментами просвіти з прав людини.

Завдяки участі й перемозі центральної міської бібліотеки у конкурсі проекту «Кампанія за права людини в Україні з використанням інструментів Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA», відкрився кіноклуб Docudays UA «New life». Через документальне кіно працівники ЦМБС залучали мешканців міста до відкритого діалогу про права. В бібліотеках-філіях та ЦМБ були проведені правові конкурси, подорожі, виховні години та круглий стіл «Реалізація прав людини в сучасному українському суспільстві», який центральна міська бібліотека провела спільно з Світловодським бюро правової допомоги.

У звітному році ЦМБС запропонували свої послуги 10 313 користувачам, які відвідали бібліотеку 72104 разів, їм було видано 181213 примірників документів. Протягом року в бібліотеках міста і за їх межами було проведено 436 заходи, які відвідало 6637 читачів. Проведення такої кількості заходів підтверджує, що бібліотеки системи є центром спілкування і дозвілля світловодців. Протягом 2016 року до бібліотеки надійшло 1836 примірників документів і передплачено 239 примірників періодичних видань на загальну суму 82902 грн. З них: спец кошти – 3794грн., спонсорські – 79107 грн.

Станом на 1січня 2017 року бібліотечний фонд налічує 153388 примірників документів.

Продовжується впровадження автоматизації бібліотечних процесів, зокрема створення електронного каталогу в програмі «Ірбіс» та участь центральної міської бібліотеки в проекті кооперативної каталогізації. Станом на 01.01.2017 р. обсяг Електронного каталогу складає 49373 записів., в т.ч.: на книги 3095 записів; на статті з періодичних видань – 39719 записів; БД «Рішення міської ради» - 510, БД «Рішення виконавчого комітету» -1305, БД «Читачі» - 4744 (ЦМБ та бібліотеки-філії).

Бібліотеки продовжують надавати мешканцям міста безкоштовний доступ до освітньої, технічної та соціальної інформації з використанням Всесвітньої мережі Інтернет. Забезпечується надання послуг е-урядування. Проводиться навчання навикам роботи з публічною інформацією, інструментам та сервісам е-урядування.

В листопаді 2016 року для пенсіонерів міста відкрито «Університет ІІІ покоління». Факультети: комп’ютерної грамотності, англійської мови, основ медицини та здорового способу життя, духовності, краси. Фахівцями бібліотек створено 7 електронних презентацій, що надало можливість проводити заходи на більш професійному рівні, зробити їх яскравими, динамічними та більш цікавими для користувачів. Центральна міська бібліотека як методичний центр забезпечувала безперервну освіту бібліотечних працівників міста шляхом участі в семінарах, вебінарах, тренінгах на міському, обласному та державному рівнях.

Наш кореспондент

Hits: 819