Print

Починаючи з 2000 року, світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО вирішило підтримати мову, як ознаку культурної приналежності особи.

Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10 тисяч осіб, які активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов, котрими розмовляють менше 100 осіб, не задокументовані.

З нагоди свята в Районному будинку культури відбувся фестиваль до Міжнародного дня рідної мови. Захід пройшов за підтримки Районної державної адміністрації та Світловодської міської ради. Участь у ньому взяли дитячі колективи шкіл міста, Павлівки, Глинська, Микільського.

Присутні із задоволенням подивилися виступи дітей, натхненно читали вірші та співали пісень російською, болгарською, вірменською кримсько-татарською, ромською мовами.

  

  

         

Оплесками зустрічали глядачі танці юних артистів.

  

  

Кожний учасник фестивалю отримав від організаторів нагороду.

Вадим Степанець

Hits: 1278