Print


Останнім часом святкування цього свята в Україні стало справою популярною. Люди вірять у те, що в цей день вода стає цілющою і захворіти неможливо.

Йордана (або Ордана, Водохреща, Богоявлення) — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня. З ним пов’язують хрещення на Йордані Христа.

Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Батька, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.

Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби. В цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду.

За давньою традицією, церемонія освячення води відбувалася під відкритим небом, на берегах річок, струмків, озер. Крім того, на водохреща стало традицією занурення в ополонку. Таким чином людина «оновлюється» для майбутнього достойного життя. Свячена вода неодмінно має бути присутньою під час освячення храмів, житлових і господарських будівель, а також усіх предметів, які використовуються під час богослужіння.

Не зважаючи на погодні умови, 19 січня на березі водосховища світловодці пірнали в ополонку. Усе відбулося у відповідності з традиціями та церковними канонами.

 

 

Мороз не спинив ні чоловіків ні жінок.

 

 

 

Традиційною була каша та чай.

 

А ще справжні народні артисти радували нас своїм співом.

 

Вадим Степанець

Фото автора та Ю. Абрамкіної

При підготовці статті використовувалися матеріалу інтернет видань.

Hits: 1632