Згідно з Указом Президента України свято встановлено День партизанської слави в Україні «…на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни, увічнення їх пам'яті…» Відзначають свято щорічно 22 вересня.

У День партизанської слави ми з великою вдячністю говоримо про мужність, стійкість та самовідданість. І ми вшановуємо всіх тих, хто подарував майбутнє нам та нашим нащадкам. Уроки Великої Вітчизняної війни вчать нас згуртованості та єдності у боротьбі з загрозами. Тільки разом, об'єднавши зусилля всієї світової спільноти, ми зможемо ефективно протистояти тероризму, дискримінації, національній та релігійній нетерпимості.

В с. Федірки проживає учасниця партизанського руху Козіна Пелагея Прокопівна і саме тому сьогодні, 22 вересня, у день партизанської слави привітала її директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Світловодського району Дарія Ільїна квітами та подарунками. Також вшанувати і привітати партизанку прийшли школярі.

Наш кореспондент