Забезпечення охорони та збереження культурної, історичної і археологічної спадщини українського народу – пріоритетний напрямок реалізації державної політики на Світловодщині.

Минуле нашого краю сьогодні закарбоване у сотнях курганів, городищах, пам'ятках архітектури, пам'ятниках та обелісках. За їх кількістю та значенням нашу територію можна віднести до зони особливого дослідницького інтересу та краєзнавчого пізнання. Проте, не рідко ми спостерігаємо факти природної руйнації або свідомого нищення пам'яток.
До районної державної адміністрації надійшло звернення жителя села Микільське з проханням запобігти розоренню кургану на околиці села. За дорученням голови райдержадміністрації Сергія Твердовського було створено профільну комісію на чолі із заступником голови РДА Володимиром Похіловим та представником громадськості Миколою Середенком, яка виїхала на відповідну територію.

  

Після обстеження об`єкту Микільський сільський голова Володимир Щукін отримав припис, за яким сільській раді необхідно у місячний термін заключити охоронні договори із власниками та орендарями земельних ділянок, де містяться пам'ятки, встановити інформаційні дошки та позначити периметр охоронної території. У випадку невиконання вимог припису уповноваженого органу в галузі охорони культурної спадщини, згідно Законів України "Про охорону культурної спадщини" та "Про охорону археологічного спадщини", порушника, через органи прокуратури, притягнуть до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Ніна Сокуренко