Новітній етап історії Криліва-Новогеогієвська-Світловодська розпочинається з кінцем СРСР. Для міста та його жителів розпочинаються важкі часи. Місто входить в полосу економічної та суспільної кризи.

Економічні гіганти радянського часу призупиняють роботу, стають банкротами, а потім і зовсім починають зникати.
Нелегка доля спіткала завод «Калькулятор». В буремні 90-ті він так і залишився неприватизованим. Втім, це не спасло його. Завод спочатку розійшовся на декілька невеликих підприємств, а зараз взагалі починає зникати. Саме так, (дивись фото) зараз виглядає самий новий, із збудованих, корпус заводу. З болем в серці спостерігають колишні працівники заводу, які досі через суди «вибивають» заборгованість по заробітній платі, як на купу щебню перетворюється їх завод.

  

Не краща доля спіткала і один з флагманів сучасної металургії – «Чисті метали». Після приватизації та різного роду маніпуляцій з виникненням ТОВ на його території, він стає банкротом і по тихенько зникає. Уже розібрали та вивезли недобудований новий корпус. Тепер прийшла черга за іншими. Як це сталося та хто до цього причасний? Сподіваємося, що ми скоро отримаємо відповідь на ці питання та будемо знати усіх причетних до цього поіменно. Верховна рада України уже зробила перші кроки. Наш сайт обіцяє слідкувати за перебігом подій. Обіцяю.

 

Не краща історія у заводу «Олімп». Нажаль його від банкрутства не спасло ні військове виробництво, ні спроба наладити виробництво комбайнів. Військо для тодішнього керівництва країни було не потрібно, а з комбайном не склалося.

Так ж участь і у інших підприємств міста: завод «Скло», завод Твердих сплавів, тощо.

Нажаль, не краща доля і інфраструктури міста. Наші вулиці перетворилися на суцільні ями. І що цікаво, їх щороку ремонтують, а вони знову весною перетворюються на полігон для випробовування автомобілей.

  

В місті завжди була проблема з житлом. За останні роки населення зменшується, а проблема залишається. Втім, гуртожитки, які перейшли до власності міської влади, повільно перетворюються в руїни.

Чому так сталося? Хто винний? Однозначної відповіді на ці питання немає. Часто ми чуємо, що у всьому винний капіталізм, до якого ми прийшли. Тим, хто так думає хочу навести слова професора Преображенського із книги Булгакова «Собаче серце» проте, що криза в головах, а не в країні. Спробую довести.

Суцільна криза? Не повірю. На тлі змальованої вище нерадісної картини, хочу навести протилежне. Чи були у нас, в Світловодську потужні підприємства з обробки сільськогосподарської продукції? Ні. А тепер є. ми маємо два потужних підприємства які очолюють Віктор Король та Валентин Козярчук. Стабільно працює Кременчуцька ГЕС. З проблемами, але працюють і не втратили свої підприємства ДЕСП, Спецзалізобетон, ЗМК тощо. Це далеко не повний список і підприємств, і людей. Теза підтверджується: криза в головах!

Сьогодні у нас, світловодчан, з’явився шанс. На тлі великих суспільних змін, ми маємо змінити на краще свої життя. Майбутнє в наших руках.

Я вірю в Світловодськ!

Вадим Степанець