Морозного дня, 22 січня 1919 року, Софійські площа Києва заповнили десятки тисяч жителів столиці, численні гості, військо. О 12 год. над колонами пролунало "Слава", прозвучав національний гімн.

Міністр закордонних справ ЗУНР Л. Цегельський оголосив грамоту — ухвалу УНРади і передав її голові Директорії В. Винниченку. У відповідь член Директорії Ф. Швець зачитав Універсал уряду УНР.

"...Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України, Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина й Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Віднині є єдина незалежна Українська Народна Республіка...".

Таким чином відбувся акт злуки УНР та ЗУНР, як факт реального об'єднання українських земель у єдиній соборній державі.

Сьогодні, з приводу історичної події, в парку імені Тараса Шевченка відбулися урочистості. Участь у святковому мітингу взяла участь громада міста.

  

У своїй промові Валентин Козярчук повернувся до витоків української історії, та наголосив на єдності українського народу в побудові сталої української держави. Міський голова Валентин Козярчук привітав жителів міста з Днем Соборності та Свободи України та побажав миру, злагоди та благополуччя в кожній українській сім'ї.

Наш кореспондент