По Україні проходить акція «Капсула часу». В різних містах відкривають капсули, які були закладені п’ятдесят років назад із символічними посланнями майбутнім поколінням. Відкрили таку капсулу і в Світловодську.

Церемонія відбулася сімнадцятого листопада 2017 року біля Обеліску. В далекому1965 році будівельники Кремгесу спорудили Обеліск Слави на честь 20 річчя перемоги у Другій світовій війні. В 1967 році в стелу Обеліску заклали, виточену з цільного злитку металу, капсулу з посланням до майбутнього покоління. Текст послання друкувався в міській друкарні на пергаментному папері. Він витримав випробування часом та доніс нам послання з далекого 1967 року. Разом з посланням в капсулі був прапор УРСР та список тодішніх керівників міста.

 

Право відкрити «Капсулу Часу» надали двом світловодцям - Шевченко Тамілі Степанівні, мамі учениці загальноосвітньої школи №3 Ані Атапіної яка приймала активну участь в закладенні капсули, та Шевчуку Дмитру, голові студентської ради Світловодського політехнічного коледжу.

 

 

Таміла Степанівна урочисто зачитала послання. Після цього його передали директору Світловодого міського музею Андрію Бутко, для подальшого зберігання цього важливого артефакту. Відвідавши музей, можна ознайомитися з оригіналом тексту.

  

 

На урочистостях виступив міський голова Валентин Козярчук, який привітав світловодців з історичною подією.

Після цього Дмитро Шевчук зачитав нове послання до наших нащадків. Міський голова із заступником з гуманітарних питань Іриною Щербиною та Дмитром Шевчуком перейняли заклали нову «Капсулу Часу», яку мають відкрити через 50 років. Послання було написано світловодською молоддю.

  

  

Наш кореспондент