Судячи з назви цього репортажу, може скластися тавтологічне враження на кшталт «масло масляне». Адже історична місцина у Черкаській області з сивої давнини була осередком боротьби українського народи супроти чужоземних посіпак.

Так у часи Козаччини вона була центром Гайдамаччини. А кілька сотень років потому тут виникла Холодноярська республіка, яка на той час охопила терени нинішніх частин Черкаської, Златопільської (застаріла назва Кіровоградської обл.), Полтавської та Херсонської областей і була цитаделлю боротьби українського народу проти московського більшовизму. Тож, Холодний Яр визначально був воєнний! Але цьогоріч – у 95-ту річницю заснування Холодноярської республіки – коли на сході палає війна з проклятим Кремлем, «воєнність» Холодного Яру зросла у рази. Також, враховуючи ювілей, заходи, замість традиційних сіл Мельники та Медведівка – центрів Холодноярської республіки, пройшли у Чигирині.

    

 

Звісно, таку подію аж ніяк не могли проігнорувати і патріотичні світловодці, яких на поїздку зорганізував міський осередок ВО «Свобода». Врочистості розпочалося на Замковій горі, де височіє величний пам’ятник Богданові Хмельницькому. Там в стінах старовинного замку Богослужіння у славу українському народові і його воїнства провів Патріарх УПЦ КП Філарет. Виступили з промовами українські політики та командири Добровольчих батальйонів «Карпатська Січ», «Азов» та «Правий сектор» тощо.

   

 

 

Після чого святкування перемістилось на міський стадіон. Там нащадки козаків-запорожців та сучасні вояки демонстрували свій бойовий вишкіл. Зворушливою кульмінацією заходу стала Посвята новобранців батальйону «Азов», після якої вони направились безпосередньо на схід України. Завершилось святкування пізно ввечері патріотичним концертом, у якому взяли участь кілька українських рок-гуртів, зокрема, «Тінь сонця» та «Кому вниз».

P. S. Нарешті авторові цих рядків вдалося підловити і сфотографуватися (щоправда «фотограф» виявився нездарою, але тим-не-менш) з лідером легендарної рок-зграї «Кому вниз» Андрієм Середою. Його пісні – «Птаха на ймення «Нахтігаль», «Білі демони», «Заповіт арійській людині»… - є джерелом активного творчого націоналізму. А чого варті величні слова однієї з його пісень: «Накреслю свастику на хату і буду спати вже спокійно…»!?

Віталій Асауленко, «Світловодськ Інформ»