Попри час, 9 березня залишається для кожного українця особливим днем, днем народження великого українського поета і художника Тараса Григоровича Шевченка. Для нас – він апостол правди!

«Кобзар» для українців – це наша Біблія. Його загортали у вишитий рушник і зберігали біля образів як святиню. По ньому український селянин вчився читати. Його вчили напам’ять українці. Шевченко був з кожним українцем у тюрмах, таборах і на засланні. Він був на чужині і в еміграції. Був на Майдані і в окопах війн, з кіборгами в руїні Донецького аеропорту, і з кожним українцем, що залишився на окупованих агресором українських територіях Прострілений російською кулею «Кобзар», на якому запеклася кров українського солдата, свідчення того, що Шевченко живий. Актуально звучить сьогодні шевченківське:

«Борітеся – поборете!» 

В парку, біля пам’ятнику Тарасу Шевченка, сьогодні зібралися світловодці, щоб відзначити день народження великого Кобзаря.

 

До постаменту лягли квіти.

Міський голова Валентин Козярчук у своєму виступі підкреслив актуальність на сьогоднішній день не тільки творів поета, а й його боротьбі за незалежність України.

«Ми здобудемо нашу справжню незалежність!» 

 

Промовці, Марина Саакян, Вікторія Калайко, Єлизавета Неводнича, відзначали постать поета, як унікальне явища української культури та читали його твори.

Вадим Степанець