Вперше в Україні запроваджують в кількох містах застосували практику партисипативнго бюджетування. Світловодськ став єдиним містом обласного підпорядкування, який запровадив цю новацію.

Нагадаю читачам, що партиципаторний бюджет – це демократичний процес дискусії та прийняття рішень, в якому кожна мешканка і мешканець населеного пункту вирішує, в який спосіб витрачати частину муніципального бюджету.

В місті пройшов конкурс проектів. Його провела Координаційна рада бюджету, до складу якої увійшли представники громадськості, депутатів, виконавчої влади. переміг проект, який передбачав облаштування парку імені Шевченка.

Цієї суботи в парку відбулося засідання Координаційної ради. На ньому члени ради вживу побачили результати реалізації проекту. В парку встановили тринадцять лавочок та стільки ж урн та провели кабель для освітлення алеї.

Такі були.

Такі стали.

Члени ради залишилися задоволеними результати своєї роботи.

Від себе. Реалізація даного проекту – це важливий крок до підвищення громадянської відповідальності кожного жителі міста. Ми маємо активніше долучатися до життя міста. Закликаю громадські організації, усіх громадян активніше долучатися, як до проектування, так і до вибору кращих проектів.

І про враження. Трошки неприємне. Після заміни лавочок в парку залишилися бетонні основи від старих. Вони мають досить пристойний стан і можуть бути використані для встановлення в парку. Мало лавочок в парку не буває. Але виявляється, що вони не потрібні директору парку та управлінню культури. Як на мене, дивна позиція. Знову згадав Жванецького: «Может в консерватории что-то подправить?»

Вадим Степанець