Після перерви в своїй роботі знову засідала Громадська рада при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На засідання крім членів ради прийшли громадські активісти, представники влади, депутати міської дати та комунальники.

Першим розглянули питання про доступ до публічної інформації. Члени ради зійшлися в думці, що влада уже зробила перші кроки щодо покращення в цьому питанні. Запрацював офіційний сайт міської ради, на якому з’явилися не тільки новини, а й рішення сесії міської ради. Втім, міські електронні ресурси ще не відповідають як сучасним запитам, так очікуванням громадськості. Олександр Возний повідомив, що офіційну інформацію відділів виконкому можна знайти на сайті «Розумне місто». Зайти на нього краще через офіційний сайт міськради, натиснувши на відповідний банер. Громадська рада звернулася до міської ради з пропозицією продовжувати роботу в цьому напрямку.

  

Наступним було питання екології міста. Громадські активісти занепокоєні екологічною ситуацією в місті. Це стосується проблеми сине-зелених водоростів. Кожний з мешканців відчув цей неприємний запах. Після невеликої дискусії члени Громадської ради прийшли до спільного висновку, що цю проблему вирішити на міському рівні ми не зможемо.

Проблема водоростів перейшла в проблему якості води, яку подає «Дніпро-Кіровоград». Відомий волонтер Людмила Мельник принесла на засідання ради півлітрову баночку води, яку вона набрала з під крану в квартирі. Вода явно не прозора. Пані Людмила розповіла, що саме така вода протягом останнього тижня витікає з кранів майже в усьому мікрорайоні. Ця наочність явно протирічила інформації представника держпродспоживслужби. Вона повідомила, що усі показники води в нормі. Незначне відхилення по мутності. Людмила Мельник наполягала на тому, що б цією проблемою зайнялася влада. Олександр Возний пропонував вирішити проблему в судовому порядку.

 

Члени громадської ради активно обговорювали стан з прибиранням сміття в громадських місцях та боротьби з амброзією. Під час обговорення цієї проблеми члени ради прийшли до висновку, що проблема із засміченням лежить в головах. Містяни розкидають сміття та не хочуть його прибирати. В якості прикладу був наведений стан з прибиранням набережної. Там є баки для сміття. Їх вивозить ККП, а сплачує КремГЕС. Але відпочиваючі сміття до контейнерів не доносять.

Прибиранням міста та боротьбою з бур’янами до середини липня вели безробітні, які стоять на обліку в службі зайнятості. Платили за виконані роботи з міського та державного бюджету 50 на 50. Зараз виникла проблема з набором робітників. Не всі безробітні готові виконувати ці роботи.

Громадська рада рекомендувала розглянути питання на засіданні виконкому.

Третім питанням було розглянуте питання підвищення тарифу з обслуговування багатоквартирних будинків та прибудинкових територій. Цей тариф не змінювався з 2009 року. Підставою для зміни слугує підвищення електроенергії та мінімальної заробітної плати. Пропонується плату від 1,8 грн до 2,2 грн за кв м. Також пропонується виділити окремо плату за користуванням ліфтами. Розгляд питання спричинив дискусію. Представники ради голів ОСББ пропонували підняти тариф до 2,5-3,5 грн. Таке бажання виходило з іншого бажання – отримати більшу суму субсидії на рахунок об`єднання. Після суперечки члени ради так і не прийняли конкретного рішення.
На завершення члени ради поговорили про формування нового складу ради. Термін теперішньої завершується і за два місяці будуть вибори нового складу.

Вадим Степанець