Мрячна вечірня пора 26 лютого не стала перепоною для цвіту промислових і підприємницьких кіл Світловодська зібратись на свої відкриті збори у Депутатській кімнаті «білого дому». Бо ж несприятлива погода – ніщо у порівнянні зі станом економіки країни… В цьому ключі і була витримана промова президента Міського відділення Української спілки промисловців і підприємців (УСПП) Михайла Бур’янського, який поінформував присутніх про Всеукраїнську нараду УСПП, яка нещодавно відбулася у Києві.

Та – про відлуння цієї наради в обласній УСПП. Як зазначалося у столиці та у Кіровограді, економічний стан країни, м’яко кажучи, катастрофічний. На прикладі 55 тисяч підприємств Кіровоградщини - більше половини з них уже не звітують про свою діяльність, що, скоріш за все, пов’язано із їхнім закриттям. Шаленими темпами росте безробіття. З метою якимсь чином вплинути на ситуацію, що склалася, центральний провід УСПП утворив таку собі Антикризову-антикорупційну раду (ААР), яку очолив голова УСПП Анатолій Кінах.

Така ж рада створена і на обласному рівні. Виходячи з цього, Бур’янський запропонував наслідувати даний приклад і на теренах міста. Це, за його словами, дозволить більш дієво впливати як на органи влади на місцях, так і привертати увагу обласних та столичних властей, зокрема, нашого нардепа у ВР Олеся Довгого, до світловодських проблем… В обговорені заданої теми пролунало чимало різних, а подекуди, діаметрально протилежних думок: від «всьо пропало» директора «Луча» Олександра Ґубарєва, який заперечив «рай» в окремо взятому місці, коли в країні бардак (хоча він і не проти місцевого ААР), до директора КремГЕСу Сергія Яременка, який переконаний, що зрушення на краще потрібно розпочинати саме з малої батьківщини. А задля цього, з огляду на децентралізовані зміни у податковому та інших законодавствах, треба провести ретельний моніторинг тутешніх підприємств. Можливо, зазначив промовець, якимсь із них варто послабити податкове навантаження, а з якихось – і взагалі, його зняти. А ще кошти міського бюджету мають засвоювати виключно місцеві підприємства, які, відповідно, будуть наповнювати сей бюджет своїми податками. Та й і існуючі робочі місця будуть, принаймні, зберігатися. А там, глядиш, за такого бережного ставлення до «внутрішньої копійки» місто стане більш привабливим і для зовнішніх інвесторів. Запорукою такого поступу має стати тісна взаємодія з владою. Але така взаємодія нині аж ніяк не простежується. «У мене таке відчуття, що місто живе своїм життям, а виконком – своїм», - констатував Яременко, якого підтримав, зокрема, голова Громадської ради при міськвиконкомі Михайло Касьянов. Він, у свою чергу, закликав присутніх УСППешників, чимала кількість яких, до того ж, є депутатами міськради, затвердити постанову про такий собі місцевий протекціонізм, постулати якого перегукуються з тим, що запропонував Яременко.

… Врешті на засіданні тутешню Антикризову-антикорупційну раду було таки покликано до життя. А очільництво у ній було довірено все тому ж Бур’янському.

«Світловодськ Інформ»