Print

В п’ятницю відбулося засідання світловодського осередку Національної спілки журналістів України. На засідання завітав гість з Кіровограду – голова обласного відділення Петро Мельник.

На початку зібрання журналісти привітали свого старшого колегу Владислава Журавського з днем народження.

 

Він відома особистість, як в місті так і в районі. З 1963 року – в журналістиці. Випусковий, літературний працівник, завідувач відділу, відповідальний секретар Світловодської міськрайонної газети «Наддніпрянська правда». У 1972 році закінчив відділення журналістики Київської Вищої партійної школи і невдовзі був призначений редактором «Надніпрянської правди». На цій посаді пропрацював до1999 року. У 2005 – 2006 рр. редагував Світловодську районну газету «Вісті Світловодщини». Нині перебуває на творчій роботі. На громадських засадах очолює інститут краєзнавчих досліджень.

Член обласного літературного об’єднання з 1955 року, Національної Спілки журналістів України і Всеукраїнської спілки краєзнавців.

Автор кількох монографій і досліджень, зокрема «Іванівка(Янів)", «Скарби Чорного лісу», «Степ і ліс. Минуле і сучасне лісівників Кіровоградщини» (у співавторстві), «Світловодськ: місто і люди», «Скіфські старожитності Світловодська», «Калантаївське городище і його мешканці», «Сонячні поверхи Світловодська» та ін.

У 1994 році упорядкував і видав книжку нарисів, статей та інтерв’ю відомого тележурналіста, народного депутата України першого демократичного скликання Вадима Бойка, який трагічно загинув у своїй київський квартирі 14 лютого 1992 року.
Видав також кілька книг поезій: «На добридень», «Маки червоні у стиглому житі», «Собор», «Берег любові» та ін.

  

Далі на засіданні Петро Мельник вручив посвідчення членів спілки трьом нашим колегам Ніні Сокупенко, Яні Боровській та Юлії Абрамкіній. Тетяні Дроздовій вручили посвідчення заслуженого члена спілки журналістів.

Хочу особисто привітати пані Олію та побажати їй творчих успіхів, а читачам сайту – нових оповідань від Юлі.

Члени спілки обговорили шляхи активізації членів спілки та склали план роботи. Особисто радий, що моя пропозиція про створення Прес-клубу знайшла відгук у колег. Сподіваюсь, що це зробить нашу журналістику цікавою та ефективною.

  

Журналісти – люди творчі, тому тільки засіданням вони не обмежилися. Цього разу ми відвідали Свято Покровський собор, де зустрілися з протоієрей Віталієм Коваленком. Він провів невелику екскурсію по собору, ознайомив нас із церковними святинями. Побували на дзвіниці собору, де подзвонили в дзвони. Спілкування було цікавим та корисним.

Вадим Степанець

Hits: 1142