Print

Чи часто ми замислюємося над значенням поняття «благодійництво», «благодійність»? Не помилюся, якщо скажу «ні, не часто». Але ж це поняття несе в собі великий соціальний зміст.

Реальність життя полягає в тому, що ми не рівні. Не рівні у своєму суспільному статусі, у можливостях забезпечити себе та рідних достойним рівнем життям. Втім, усі ми люди і маємо зробити так, щоб навколо нас нужденних було якомога менше. Саме цим займаються люди, яких ми називаємо благодійники. Це, перш за все, люди з відчуттям соціальної відповідальності. Благодійність для них – це не просто безкорисливе надання допомоги потребуючим, це поклик душі.

  

Бути благодійником не означає мати великі статки. Благодійність – це ще й волонтерська щоденна робота, вміння організувати допомогу іншим, знайти ресурс та спрямувати його у відповідному напрямку.

Наталію Бут добре знають в нашому місті, як одного із засновників благодійного фонду «Милосердя». Вона є саме з розряду волонтерів, які організовують допомогу іншим.

Пропоную нашим читачам невелике інтерв’ю з Наталією.

Пані Наталія, коли і з якою метою був створений ваш фонд?
- Благодійний фонд «Милосердя» бум створений в 2002 році. Основна мета його діяльності – надання допомоги людям, які її потребують. Це малозабезпечені сім’ї, одинокі літні люди, яких у нас в місті, нажаль, вистачає. Зараз наш фонд надає допомогу вимушеним переселенцям зі сходу країни. Не забуваємо ми і сім’ї воїнів та ветеранів АТО.

Яка географія діяльності фонду?
- Ми надаємо допомогу жителям міста, світловодського району. Хотілось би розширити географія, але не хватає ресурсів.

Логічним продовженням вашої відповіді є моє наступне питання. Фонд «Милосердя» існує не за ваші ж особисті кошт, то хто його наповнює, хто допомагає вам?
- Ви абсолютно праві. У мене немає таких грошових та матеріальних ресурсів, щоб наповнювати фонд, але у мене є велике бажання допомагати людям. Усе просто. Я йду до людей, які мають такий ресурс і переконую їх у необхідності творити добро. Хочу зауважити, що багатьох і переконувати не потрібно. Вони готові допомагати. Саме до таких відноситься наш міський голова Валентин Козярчук. У практиці наших стосунків не було випадку, коли б він відмовив мені у допомозі. Допомагав продукцією підприємства, допомагав грошима. Завдяки його допомозі ще у 2005 році нам вдалося проплатити навчання талановитої дитини з малозабезпеченої сім’ї. Сподіваюся, що компанія ВКіК і надалі буде допомагати нашому фонду. Наш фонд співпрацює приватними підприємцями, з фірмами, з міжнародними благодійними організаціями. Ми готові співпрацювати з усіма, хто хоче допомогти нужденним.
Користуючись нагодою, хочу закликати жителів міста до участі у допомозі воїнам АТО, вимушеним переселенцям Їм потрібні теплі речі. Є можливість – приносьте. Ми знаходимося за адресою: вул. Леніна, 4, кімната 33, 2 поверх.

Хома Сліпорід

Hits: 1181