Print

Перше після місцевих виборів, але чергове засідання Громадської ради при міськвиконкомі відбулося 26 листопада.

Показово, що на засідання завітав міський голова Валентин Козярчук – майже нечувана практика його попередника Юрія Котенка. Йому першому й було надано слово у якому він лаконічно розповів про свої враження від перших днів роботи на мерській посаді та окреслив коло питань, що потребують вирішення найближчим часом. Так свого вирішення чекають кадрові питання – Козярчук все ще працює без свого першого заступника, а міська рада – без секретаря. Невдовзі – на сесії міськради 10 грудня – буде зроблена спроба закріпити кожного окремо-взятого міськдепа за кожним окремо-взятим округом. Адже через недосконалість нового виборчого законодавства, за яким проходили вибори 25 жовтня, одні округи не отримали свого репрезентанта у міській раді (зокрема, округ з центром у коледжі на Єґорова), зате на інших округах таких репрезентантів – по два, а то й по три. А свідченням того, що нова міська адміністрація рухається у вірному напрямку, мер вбачає у втечі за межі України одного з комунальних начальників…

 

Заслухавши голову і побажавши йому успіхів, активісти приступили до порядку денного свого засідання. Так, зокрема, заступник голови ГР Надія Мальцева, у переддень початку нового бюджетного року, запропонувала активістам новацію, яку їй «прищепили» її полтавські колеги по ГО «Суспільна служба України» (ССУ), і яку вона так і не змогла чітко вимовити, самі спробуйте - Партицилаторний бюджет… Нагадаємо із своїх липневої та вересневої публікацій, коли полтавці приїздили до Світловодська і провели щодо цього пару ознайомчих семінарів: Партицилаторний бюджет – є частиною (зазвичай, не більше 1-2%) місцевого бюджету, який власті дають «на відкуп» місцевій громаді, аби вона, шляхом різноманітних опитувань, визначилась, куди використати отой відсоток – наприклад, на сміттєві баки, на квіти на газонах, чи на фарбу для лавочок тощо. Тож «громрадівці» погодили звернення до депутатів, які вже скоро прийматимуть бюджет міста, внести пунктик щодо Партицилаторного бюджету.

Потім, керуючись законодавчим порядком, який наголошує, що громадські активісти, які стали депутатами або виконкомівцями, не можуть одночасно бути членами громадських рад при органах місцевого самоврядування – аби не було так званого конфлікту інтересів. А таких, що стали міськдепами у тутешній ГР, налічується п’ятеро – власне, сама Мальцева, Вадим Степанець, Юрій Лукинський, Анатолій Кучугурний та Микола Середенко. А шостий – Григорій Губський – помер. Відтак їм на зміну до активу ГР прийшли нові шестеро членів – і не міськдепи та виконкомівці, і живі.

Після чого ГР «умила руки» щодо місця розташування такого собі Новорічного ярмарку, заслухавши представника торговців, які, зокрема, у переддень Різдвяних та Новорічних свят реалізовують всілякий, відповідний до цих свят, крам. Річ у тім, що ці торговці найкращим місцем для свого ярмарку вважають тротуар уздовж будинку на Лєніна,106. Тобто, там, де і без них вирує вулична торгівля, яка викликає чимало нарікань як пересічних громадян, так і відповідних служб. Тому реалізатори Новорічно-Різдвяних аксесуарів звернулись спочатку до влади аби та дозволила їм тимчасово – від грудня до середини січня – розмістися на вищезазначеному місці. Влада, не сказавши нічого конкретного, «відфутболила» прохачів до ГР – мовляв, нехай спочатку «громрадівці» визначаться. А вони, у свою чергу, послухавши того підприємця, вирішили – на розсуд влади з одночасною рекомендацією їй (владі) ліквідувати отой відтинок стихійної торгівлі біля ринку «Світанок» взагалі. Так і пішов отой підприємець з цього засідання «не солоно хлєбавши».

Світловодськ Інформ

Hits: 1165