Питання участі громадськості у контролі за бюджетом міста є досить актуальним. Одним з механізмів такого контролю є громадський бюджет. Саме цьому питанню був присвячений семінар з представниками громадськості та місцевої влади, який пройшов в дитячій бібліотеці.

Проводили його гості з Полтави – члени громадської організації «Суспільна служба України».

На початку семінару слово надали першому заступнику міського голови Сергію Філоненку.

Він розповів про те, як важко, але успішно йому працюється. На цій посаді він уже рік і, за його твердженням, готовий йти вище або геть. Крім того, перший заступник міського голови, як завжди, жалівся на те, що йому не дають реалізувати прогресивні проекти. Деякі твердження Сергія Філоненка мене відверто здивували. Так він всіляко виступає за громадський контроль бюджету та витрат влади! Пропонує відкритість тендерів та інші новації.

Шановний пане Сергію! А хто заважає вам зараз це робити? Хто заважав запровадити електронні торги вже вчора? Хто заважав проводити відкриті тендери? Де гроші від розпилу «Криму»? Де гроші від пам’ятника Леніну? Чому ви не підписали звіт комісії по «Криму», в якому зафіксовані порушення, в тому числі і в фінансовій сфері? Вибори, так? 

Після невеликих, але емоційних, спічів депутатів представники влади та деякі мої колеги-журналісти покинули семінар, а громадськість спокійно почала навчатися корисній справі – створенню громадського бюджету міста.

Наші гості, Роман Широких та Ярослав Карпенко, розповіли про те, як діють проекти в інших країнах світу та містах України. Вони особисто спостерігали це в Польщі. Їх розповіді були цікавими. Так в Гданську, Гдині, Сопоті та Торні реалізація проектів приносить позитивні зміни. Вони мають різні форми та рівні реалізації, але результати вражають. Містяни активно подають власні проекти, які потім успішно реалізуються. До участі у проектах залучаються навіть діти. Вони проектують дитячі площадки тощо.

Процес створення громадських бюджетів активно проходить в Чернігові, Полтаві та Черкасах.

  

Протягом семінару громадські активісти активно приймали участь у навчанні. Двічі учасники розбивалися на групи та відпрацьовували практичні питання, які можуть знадобитися їм при реалізації такого проекту в Світловодську.

Завершився семінар створенням групи громадських активістів, яка має за мету просувати ідею громадського бюджету в місті Світловодську.

Вадим Степанець