В Україні ширяться протести проти «формули Штайнмайєра». Протестанти вважають що вона призведе до капітуляції Украни

1 жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна погодила текст "формули Штайнмайєра". Він додав, що "формула" повинна бути імплементована в новий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Чинний закон про особливий статус Донбасу діє до 31 грудня 2019 року. Зеленський додав, що "буде новий закон, який буде розробляти парламент в тісній співпраці та при публічному обговоренні з суспільством". Також Зеленський зазначив, що місцеві вибори не відбудуться, якщо на Донбасі залишаться окупаційні війська.

Неясність та подвійний зміст окремих формуліровок «формули» призвів до того, що уже вчора, 1 жовтня, до ОП вийшли протестувальники.

Сьогодні відбуваються протести не тільки в столиці, обласних центрах, а й в інших містах по всій Україні. Від президента Володимира Зеленського вимагають не підписувати так звану «формулу Штайнмаєра». Жителі східної України виступають ще й проти відводу ЗСУ.

В Києві, після мітингу, створили штаб створення спротиві капітуляції, до якого увійшли представники громадських організацій.