У громадському просторі Світловодщини з’явилася ще одна громадська організація. Сьогодні, в сесійній залі, зібралися демобілізовані воїни АТО, представники влади, громадськості, та преса. Про створення міськрайонної громадської організації «Ветерани АТО» повідомив голова РДА Сергій Твердовський.

Він зазначив, що організація створена з метою соціального захисту ветеранів та воїнів АТО, поширення волонтерського руху з метою підтримки воїнів та допомоги сім’ям загиблих та тих, хто зараз знаходить у рядах ЗСУ та Національної гвардії. Твердовський завірив, що районна влада буде всіляко сприяти діяльності організації. Також, підтримку воїна м буде надавати народний депутат України Олесь Довгий.

Головою організації обрано Анатолія Кучугурного, заступником –Анатолія Бондаренка.

 

Перед присутніми виступив начальник оргвідділу Олександр Швець. Він розповів про розвиток волонтерського руху та створення Координаційного центру допомоги воїнам АТО.

У своїй промові міський голова Юрій Котенко пригадав зустріч з воїнами АТО, яка відбулася у січні цього року. Вона справила на нього велике враження. Особливо його вразила промова Юрія Новицького. Крім того, він розповів про діяльність волонтерів, які без галасу роблять свою справу і не піаряться перед ЗМІ, придбавши насоса для підкачки шин. Він, також, завірив, що буде сприяти діяльності організації. З цією метою на сесію міської ради винесено питання виділення організаціє допомоги у розмірі 10 тисяч гривень.


Перед присутніми виступив голова Світловодського відділення УСПП Михайло Бур`янський, який привітав воїнів із створенням організації. Громадські організації мають бути більш активними, та спонукати владу до дій. Крім того, Бур`янський коротко розповів про те, як УСПП допомагала волонтерам та запропонував співробітництво у подальшому. Зокрема, Михайло сподівається, що разом з демобілізованими та підприємствами міста віднайдуть можливість працевлаштувати звільнених.

Голова райради Олексій Шаповал у своєму виступі зазначив, що немає воїнів АТО міста і воїнів АТО району, а є воїни, які захищають Україну. Проблем у звільнених багато, але влада готова допомагати у їх вирішенні.

Після офіційних виступів, демобілізовані воїни поставили гарячі питання перед владою. Серед них: виділення землі для ведення господарства, землі під забудову, повернення заробітної платні на підприємствах, проблеми з лікуванням. Фахівці соціального захисту, пенсійного фонду, міського відділу архітектури надали відповіді. Голова РДА повідомив атошників, що готовий в понеділок розгляне з головою ГО земельні проблеми.

Сподіваємося, що створена громадська організація зможе допомогти воїнам у вирішення їхніх проблем.

Вадим Степанець