19 березня у Світловодську Держекоінспекцією у Кіровоградській області проведено семінар-навчання громадських інспекторів з охорони довкілля та представників громадських організацій, який направлено на підготовку участі громадськості у заходах по охороні водних біоресурсів у заборонений нерестовий період

На вказані заходи було запрошено представників Українського товариства мисливців та рибалок, користувачів водних біоресурсів та інших зацікавлених сторін.

Семінар проводив заступник начальника Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області Ю.О. Сисак за участю державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища Кіровоградської області сектору державного екологічного нагляду (контролю) біоресурсів та тваринного світу.

Учасниками семінару опрацьовано питання нагляду (контролю) у галузі охорони та використання водних біоресурсів. Розглянуто питання внесення змін до Кодексу України про Адміністративні Правопорушення (КУпАП), якими значно розширені права громадських інспекторів з охорони довкілля. На даний час вони наділені додатковими повноваженнями щодо складення адміністративних протоколів за статтями 85 ч.4 КУпАП (грубе порушення правил рибальства, тобто РИБНЕ БРАКОНЬЄРСТВО); 88-1 (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного чи рослинного світу, куди входить і незаконна торгівля рибою, первоцвітами тощо); ст. 91 (порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду). Адміністративні протоколи за цими статтями направляються на розгляд до суду.

Єгерська служба користувачів мисливських господарств, незалежно їх від форми власності (державні, громадські або приватні) теж наділена додатковими повноваженнями щодо складання адміністративних матеріалів.. Зокрема, вони мають право складати протоколи по ст. 65, 65-1 КУпАП (незаконна порубка лісів і лісосмуг); 77-1 (самовільне випалювання рослинності або її залишків) – від чого постійно потерпають наші багатостраждальні плавні; ст. 85 ч.3 КУпАП (порушення правил рибальства) та інші. Маємо надію, що розширення повноважень громадських інспекторів піде на користь нашому довкіллю, та сприятиме збільшенню поголів’я мисливських тварин і рибних запасів.

Окрім навчання громадськості, відбулося плідне спілкування з користувачами водних біоресурсів Кременчуцького водосховища в межах Кіровоградської області. Особливе занепокоєння в користувачів викликає регулювання водного режиму під час нересту, що вкрай негативно впливає на відтворення рибних запасів. Обговорювались питання щодо підвищення рибної продуктивності водосховища, фактори які негативно впливають на збереження рибних запасів –, браконьєрство, регулювання чисельності рибоїдних птахів тощо.

Рибалки сподіваються, що проведення цих заходів надасть можливість зберегти рибні запаси, що в свою чергу надасть можливість забезпечити рибалок робочими місцями, повнити бюджет коштами та підтримати риболовну галузь України.