Людмила Любарська, волонтерка із Світловодська,  стала номінантом премії відомої громадської організації «Євромайдан SOS»

Премія була заснована громадською організацією в листопаді 2014 року, коли масштабний волонтерський рух в України став визначальною відповіддю на нові виклики нашого суспільства.

На премію номінують людей, які безоплатно допомагають вирішувати суспільні проблеми в нашій країні. Проблеми армії чи міста, культури чи екології. Займаються громадським контролем чи допомагають іншим. Будь-хто може номінувати волонтера на премію, заповнивши анкету. Номінанти премії - волонтери, які не належать до керівних позицій політичних сил та не отримують матеріальне винагородження за свою волонтерську роботу.

Незалежне журі обирае лауреатів премії, історії яких вражають та надихають на волонтерську діяльність. За 5 років серед журі були такі визначні особистості як: Соломія Вітвіцька, Сергій Жадан, , Олександра Кольцова, Богдан Гаврилишин, Любомир Гузар, Олександра Матвійчук. До складу журі увійшли: Тарас Тополя – вокаліст гурту Антитіла, волонтер; Євгенія Аратовська – засновниця “Україна Без Сміття”; Ахтем Сейтаблаєв – актор, режисер; Ігор Козловський – політв’язень Росії, науковець, релігієзнавець; Ігор Гордійчук – герой України, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна; Анастасія Розлуцька – керівниця проектів “Безкоштовні курси української мови”, “Є-Data”, “Є-мова”; Ярослава Гресь – українська громадська діячка, співзасновниця Gres Todorchuk PR.

Журі обирало переможців з понад 130 номінантів. І серед них наша Людмила Любарська. Мені вдалося зустрітися з номінанткою та розпитати про важливу подію. Людмила уже з восьми годин була на своєму робочому місці – на третьому поверсі Міського палацу культури, де вона, разом з колегами, плела маскувальну сітки. Новина про те, що вона стала номінантом, для Людмили було несподіванкою. Вона вважає, що не зробила нічого особливого. Все що робить вона та її колеги-волонтери може робити кожний. Допомагати нашим воїнам – це наш громадянський обов’язок.
Скромність цієї тендітної жінки вражає. Протягом нашої розмови вона розповідала про своїх колег Людмилу Бабенко, Наталію Гришину, Ларісу на Андрія Москаленків, Ольгу Бойченко, Олену та Бенджаміна Морісон тощо. Пропонувала розповісти про підприємців, які постійно допомагають їм. Про своїх колег, а не про себе.

Обіцяю, що розповім про всіх. Вони того заслуговують.

А ще волонтерка поділилася своїм спостереженням щодо війни та нас. Нажаль, війна відійшла на другий план. Ми звикли до неї, звикли, що вона десь там, далеко. Нас майже не стосується. Якщо на початку було багато охочих допомогти волонтерам, то зараз все менше. Часто можна бачити, як мами дітей, що займаються в палаці культури, очікують своїх дітей зі смартфоном в руках, а моли б допомогти волонтерам.

Людмила Любарська не тільки скромна людина, але й відповідальна. Вручення премії Євромайдана SOS проходило на початку грудня минулого року в Українському домі в Києві, але волонтери в цей час готували кікімори для наших воїнів, серед яких був і наш світловодець. Отже, Людмила віддала перевагу роботі. А премію їй переслали поштою.

Думаю, щодо таким наших співвітчизників актуально звучить гасло Євромайдану SOS: «Ваша праця неоціненна!»

Довідково. Євромайдан SOS — самоорганізована група правозахисників, громадських активістів, адвокатів, журналістів та інших небайдужих людей різних професій, яка була створена у відповідь на незаконні дії влади щодо розгону мирної акції у ніч з 29 на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності. Метою діяльності Євромайдану SOS є оперативне надання правової допомоги потерпілим учасникам Євромайдану у Києві та в інших містах країни, а також збір та аналіз інформації для захисту учасників протесту і надання проміжних оцінок розвитку ситуації.

 

Вадим Степанець