Світловодськ славиться рибою та може так відбутися, що славиться зминеться на славився, якщо ми не поборемо браконьєрів. Останні нахабно творять свою чорну справу, не зважаючи ні на що.

В четвер, підприємства, які займаються виловом риби, рибоохоронці та екологи зробили добру справу. В Цибульницьку затоку було випущено близько шести тон товстолоба.

 

Це дворічка вагою приблизно до 200 грам. Його закупили у спеціалізованого підприємства та привезли за 250 км. Кожна риба за ціною 5-6 грн. Товстолобик досить корисна риба для Кременчуцького водосховища. Вона охоче поїдає ту саму зелень, яка так докучає світловодціям кожного літа. Цибульницька затока є ідеальною для адаптації та розмноження цієї риби. Зрозуміло, що потрібно зберегти товстолобика. Рибоохорона обіцяла зробити все необхідне для цього.

В суботу, 13 жовтня, представники поліції, екології та громадські активісти вирішили все ж провести рейд з перевірки дотримання заборони вилову риби. Результати рейду вражають. Уявіть, виявлено 39 (!) сіток загальною довжиною приблизно 3 кілометри. Учасники рейду звільнили та випустили приблизно 50 рибин.

 

З цього приводу поліцію повідомили про скоєння порушення правопорядку.

З огляду на результати рейду постає законне питання. Чи можливо перемогти браконьєрів? Хотілось би почути відповідь від посадовців, які мають перейматися рибоохороною. Думаю, що і пересічні світловодці пне повинні залишатися осторонь.

Вадим Степанець