На водоймах нашого району продовжується операція «Нерест-2018». Нам стало відомо, що останній рейд екологічної інспекції та ГО «Редут» дав непогані результати.

Розповідає державний інспектор з ОНПС Кіровоградської області Костянтин Рибачук:

«Вранці 15 травня під час спільного рейду екологічної інспекції та ГО «Редут» на акваторії шлюзового каналу поблизу річкового терміналу ТОВ «Гермес-Трейдинг» було помічено 2 човни з браконьєрами, що вибирали сітки. Один з цих човнів було затримано під час виходу порушників на берег; браконьєри навіть не встигли повністю вивантажити з нього сітки з рибою та інше начиння. Але тут в одного з браконьєрів «здали» нерви – він скочив у воду і почав штовхати човна на глибину (для чого, ми так і не зрозуміли, адже ці дії були позбавлені будь-якого сенсу). Порушник був одягнутий у гумові штани від «хімзахисту» та синій «рибінспекторський» камуфляж. Коли він забрів по груди, «хімзахист» почав набирати воду, а ми стали хвилюватись, щоб цей недолугий, не дай Боже, не втопився. Порушник між тим став тікати понад куширем у бік «Гермесу», на ходу скидаючи з себе «хімзахист» та синій «рибінспекторський» камуфляж. Усю цю ганьбу світловодського браконьєрства знімала на відео група телеканалу «ICTV», яку запросили до рейду громадські активісти. Досить швидко цього порушника затримали за допомогою іншого човна, та, мокрого й захеканого, доправили на берег.

Особи порушників були встановлені за допомогою працівників поліції, які через деякий час прибули на місце події. Ними виявились громадяни Т. і Ф., обидва мешканці Лісозаводу. В громадянині Т. (тому самому «плавцеві», що намагався втекти по воді) ми з подивом упізнали «громадського помічника» так званого місцевого «рибінспектора» С. Котенка. Саме цей «громадський помічник» був з Котенком на човні, коли ми зустрілись біля браконьєрських сіток на Цибульницькій затоці вранці 25 квітня цього року. Саме він, сидячи на кормі біля двигуна, казав Котенку, що зібрався вибирати сітки: «Підожди, хтось лазить по наших сітках, поїхали вставимо їм п…ди». Ось і знайшов пояснення синій «рибінспекторський» камуфляж, який гр.-н Т. намагався скинути з себе і втопити під час втечі по воді… Та гідно себе поводити після того, як самого спіймали на браконьєрстві, Котенко свого «громадського помічника» так і не навчив.

 

У підсумку: працівники поліції вилучили в порушників весловий човен, 4 сітки, та рибу різних видів у кількості 66 шт., загальною вагою 26 кг. Заподіяно шкоди на суму 4505 грн., що вже достатньо для порушення кримінальної справи. Зараз всі матеріали на порушників знаходяться у Світловодському відділі поліції, де вирішуються питання про визначення ступеня їх вини та притягнення до відповідальності.

А кіно «про браконьєрів» телевізійники з «ICTV» обіцяли показати в цю суботу, десь о 18.15-18.45. Якщо до нього включать спробу «втечі» порушника Т. – то буде просто феєричне видовище. Та й сам сюжет, який крім нашої місцевості, включатиме ще й Сулинську затоку, обіцяє бути вельми цікавим.»

Відео з "героєм" у хімзахисту.