У Світловодську відзначили 32-гу річницю аварії на Чорнобильській АЕС.

Найвідоміша техногенна катастрофа сучасності сталася в 1 год 23 хв за київським часом. Внаслідок вибуху, на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС в атмосферу було викинуто колосальні обсяги радіоактивних речовин, що назавжди змінило життя мільйонів. Працівники електростанції та пожежники отримали смертельні дози радіації, а всього, за офіційними даними, трагедія забрала життя 600 тис. осіб. Наразі територія навколо ЧАЕС в Київській і Житомирській областях, до якої входять Прип’ять і Чорнобиль, вважається зоною відчуження.

У вересні 2003 року 26 квітня було оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Ліквідаторів, які проявили героїзм і безстрашність, традиційно вшановують і в Світловодську.

 

 

Сьогодні у місті вшанувальною ходою до пам’ятного знаку ліквідаторам Чорнобиля та мітингом світловодці відзначили 32-гу річницю аварії на Чорнобильській АЕС.

Світловодський міський голова Валентин Козярчук разом з заступником з гуманітарних питань Іриною Щербиною Грамотами та почесними нагрудними знаками відзначили світловодських ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Громада міста за традицією поклали квіти світловодців до пам’ятного знаку. Після мітингу на світловодців чекав тематичний концерт у Світловодському Міському Палаці Культури.

Юлія Абрамкіна