З 2004 року 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Зазвичай цей день зазначається як День закінчення збройної інтервенції до Афганістану без жодних святкувань чи церемоній.

Хоча частиною суспільства неофіційно відзначається як річниця завершення виведення радянських військ з Афганістану в 1989 р.

В цьому році, напередодні пам’ятного Дня, за ініціативи членів військово-патріотичного клубу «Перевал» та рішенням виконавчого комітету Світловодської міської ради було встановлено та відкрито меморіальні дошки українцям, які загинули на тій далекій війні.

На будівлі Світловодській загальноосвітній школі №5 встановили дошку на честь Віктора Клюса, а на ЗОШ № 9 – Миколі Проню.

Віктор Клюс навчався в Світловодській школі №5, де з сьогоднішнього дня йому встановлений меморіал, потім навчався в Кременчуцькому залізничному технікумі, який закінчив у 1983 році. Під час призову в армію, виявив бажання служити в десантних військах. Доля закинула Віктора до Афганістану, де він став кулеметником. За місяць до демобілізації, рятуючи життя побратимів, Віктор Клюс був смертельно поранений. Помер від ран в госпіталі.

Микола Пронь народився в місті Світловодську в 1959 році. Навчався в Світловодській ЗОШ №9. В 1974 році вступив до Київського технікуму. В 1978 році був призваний до лав радянської армії. Службу в Афганістані проходив у танкових військах радіорозвідком. Микола Пронь загинув під час виконання службового завдання під Кандагаром.

 

В заходах взяли участь Світловодський міський голова Валентин Козярчук, заступник міського голови з гуманітарних питань Ірина Щербина, секретар міської ради Юрій Сапянов, депутати Світловодської міської ради, учасники військово-патріотичного клубу «Перевал» та громада міста Світловодська.

15 лютого у Світловодську відбулися заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Урочистою ходою від Центральної площі до пам’ятного комплексу воїнам-«афганцям» пройшли представники міської влади, Світловодського міськрайонного клубу воїнів-інтернаціоналістів «Перевал» Української спілки ветеранів Афганістану, громадських організацій та жителі міста.

 

 

Біля меморіалу відбувся мітинг-реквієм. З промовами виступили міський голова Валентин Козярчук та ветеран війни в Афганістані Сергій Забродній.

 

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав Сертифікат на одноразову грошову допомогу отримали учасники миротворчої місії на території країни Югославії та в зоні проведення антитерористичної операції: Олександр Перов, Сергій Малицькй, Олександр Оводенко.

Вадим Степанець