Print

Сьогодні, в Центральній міській бібліотеці, відбувся круглий стіл. Міська влада, з огляду на великий суспільний резонанс питання тарифу на опалення, вирішила провести консультації з громадськістю.

Керівництво СП ТОВ «Світловодськпобут» доповіло громаді про пропозиції щодо тарифу. Він має вирости на 80% для бюджетних установ, на 15% (1449 за ггкал) для будинків, у яких є прибори обліку теплової енергії, та на 17% (41,21 грн за кв м ) для будинків, які не обладнані приборами обліку.

 

Представники СП, також, повідомили, що після двох раундів обговорення вирішено знизити тариф для бюджетних установ на 5,48 грн, для будинків з приборами обліку на 5,57 та на 0,17 грн для необладнаних будинків. Крім того, керівництво СП повідомило, що запропонований нам тариф менше, ніж у Кропивницькому.

Начальник управління економіки Марія Дмитренко повідомила учасникам про ті питання, які обговорювалися на засіданнях робочої групи. Так вона висловила незгоду з кількістю працівників на підприємстві. За її розрахунками достатньо 155 чоловік, в той час, як підприємство пропонує 172. Є питання до вартості електроенергії. Втім, ці цифри поки що не досліджені, тому що були подані тільки в день проведення круглого столу.

Виникло питання у робочої групи щодо питомої ваги тепла на кв м опальної площі. Надія Мальцева навела приклад, який свідчить, що вона більша, ніж в Кропивницькому та Олександрії.

Активно до дискусії підключилися громадські активісти Людмила Павловська та Ірина Козак. Вони запропонували порівняти споживання теплової енергії двох аналогічних будинків, але одного з тепло лічильником, а іншого без. За їх твердженням, перші сплачують менше. Це потрібно враховувати в тарифі.

  

Іван Гуртовий поставив питання щодо участі у інвестиціях СП не тільки міської ради, але й другої сторони засновника – ТОВ «Політрейд».

Представник мешканців гуртожитку запропонувала заключити прямі договори з мешканцями. Таким чином має вирішитися питання заборгованості за тепло в гуртожитках.

Під час обговорення були підняті і інші питання. Зокрема, про те, що до жовтня 2018 року кожний будинок має бути оснащений приладом обліку теплової енергії, про заборону індивідуального опалення квартир, тощо.

В ході обговорення учасники почули і парадоксальні речі. Так керівники СП стверджують, що зменшення опалювальної площі в бюджетному секторі, мова йде про від’єднання від опалення спорткомплексу, веде до здорожчання тарифу.

Обмін думками, який відбувся між учасниками круглого столу, буде корисним для усіх сторін.

Вадим Степанець

Hits: 1177