Print

В депутатські кімнаті міськвиконкому зібралися журналісти та гості з Кропивницького. Приводом став ювілей відомого, на Світловодщині, журналіста Владислава Журавського. Йому виповнилося 80 років.

Владислав Журавський є високо інтелігентною людиною та багатогранною особистістю. Його знають далеко за межами Світловодська, як журналіста, прозаїка, краєзнавця та громадського діяча. Протягом 30 років пан Владислав редагував «Наддніпрянську правду»і «Наддніпрянку» та 2 роки – «Вісті Світловодщини».

Редакторська діяльність не завадила творчості. За ці роки видано близько 10 поетичних збірок: «Маки червоні у стиглому житі» (1997), «На добридень» (1997), «Собор» (1998), «Берег любові» (2004), «Власівський вальс» (2006), «Ми» (2006). У 1994 році Журавський впорядкував і видав книжку нарисів статей та інтерв’ю відомого журналіста, народного депутата України Вадима Бойка, який трагічно загинув 14 лютого 1992 року.

Необхідно відзначити, що Владислав Журавський проводив велику роботу з дослідження нашого краю. Він є автором краєзнавчих розвідок і монографій: «Скіфські старожитності Світловодська» (2004), «Скарби Чорного лісу» (2003), «Степ і ліс. Минуле і сучасне лісівників Кіровоградщини» (2004), «Іванівка (Янів)» (2000), «Калантаївське городище і його мешканці» (2005), «Сонячні поверхи Світловодська» (2006), «Тясьминське городище» (2005), «Сліди давніх народів на теренах Власівки та її околиць» (2006), «Післявоєнне відродження села Власівки мовою архівних документів (1944-1954 рр.)», «Почесні громадяни Власівки», «Антон Дикий, його життя і творчість» (2005), співавтором тому «Історія міст і сіл Української СРСР. Кіровоградська область» (1972 р.), єдиного академічного видання, яке не має більше аналогів в історичній бібліографії України.

За авторства Журавського побачили світ історично-публіцистичний нарис «Світловодськ» (2004 р.), ювілейний альбом «Світловодськ: місто і люди» (2004), «Власівка. 450 років» (2006 р.), документальне дослідження про голодомор в Україні 1932-1933 рр. «Там, у небі чорний крук» (2008). За дослідження «Степ і ліс» Владислав Журавський отримав обласну краєзнавчу премію ім. Володимира Ястребова (2005).

Навіть у свої 80 років Журавський бере активну участь у житті громади, є членом міської топонімічної комісії при виконкомі Світловодської міської ради, зустрічається з молоддю, виступає на телебаченні та в друкованих ЗМІ.

В 2010 року ювіляр нагороджений відзнакою "За заслуги перед Світловодщиною" ІІІ ступеня, а рішенням Світловодської міської ради від 23 травня 2017 року Владислав нагороджений почесним знаком світловодської міської ради «За заслуги перед Світловодщиною 2-го ступеня» та присвоєно звання «Почесний громадянин міста Світловодська».

 

 

 

Сьогодні ювіляра прийшли привітати представники влади міста, району, друзі та колеги. Серед них заступник міського голови з гуманітарних питань Ірина Щербина, секретар Світловодської міської ради Юрій Сапянов, перший заступник голови Світловодської РДА Сергій Орленко, голова Світловодської районної ради Роман Домбровський, голова обласної ради попереднього скликання, голова обласної організації партії пенсіонерів Микола Ковальчук, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор обласного Державного архіву Олег Бабенко, член обласного літоб’єднання «Степ» Лідія Лаврик, колеги журналісти Ніна Сокуренко, Тетяна Шаповалова, Олесь Неділя, депутати міської ради Надія Мальцева, Андрій Москаленко, директор музею Андрій Бутко тощо.

Присутні говорили багато теплих слів на адресу ювіляра, дарили подарунки, вручали нагороди та бажали довголіття, а Олесь Неділя прочитав вірша, якого присвятив пану Владиславу.

Довголіття, Вам, шановний Владислав Васильович!

Вадим Степанець

Hits: 1023