В Світловодську відбувся анонсований напередодні мітинг, приводом якого стало вбивство молодого хлопця Любомира Оленковського. Учасники вимагали неупередженого розслідування дій медиків та звільнення головного лікарі ЦРЛ Юрія Котенка.

Приводом для мітингу стали події, які відбулися вночі 15 квітня. Близько другої години відбулася сварка двох молодих людей. В результаті, Любомир несподівано отримав удар ножом. Молодий чоловік помер.

Друзі Любомира стверджують, що в його можна було спасти, але медики для цього нічого не зробили. Після поранення, друзі привезли постраждалого до санпропускника ЦРЛ. За їх твердженням, поранений був живий ще протягом 30 хвилин. По дорозі вони робили спроби зупинити кровотечу. Втім санпропускник був зачинений і прибулі не змогли достукатися протягом 10 хвилин. Потім ще 20 хвилин очікували чергового лікаря.

Медики, в свою чергу, стверджують, що Любомира привезли до лікарні уже мертвим, та закидають друзям те, о вони не визвали невідкладну допомогу.

Після події та її висвітленні в місцевих ЗМІ та інтернеті, друзі Любомира розповсюдили в соціальних мережах Світловодська заклик до проведення мітингу.

Сьогодні, 20 квітня, біля міського Палацу культури, зібралися усі, хто відгукнувся на заклик. Присутнім оголосили вимоги до влади, серед яких – проведення неупередженого розслідування злочину та притягнення до відповідальності винних, та поставили питання про звільнення з посади Юрія Котенка.

  

Учасники мітингу поставили підписи під вимогами та колоною рушили до будинку міської ради, де і розпочався мітинг.

 

До мітингарів вийшли міський голова Валентин Козярчук та заступник з гуманітарних питань Ірина Щербина. Міський голова повідомив, що уже на другий день після події він призначив комісію для розслідування дій медиків. До її складу увійшли фахівці, депутати міської ради, представники громадськості. Очолила комісію Ірина Щербина. Мер закликав почекати результатів її роботи.

Щодо головного лікаря Юрія Котенка, то міський голова має претензії до його роботи та виніс йому догани, але останній в судовому порядку скасував ці догани.

Валентин Козярчук закликав громадськість бути не байдужими до проявів корупції та поганого виконання своїх обов’язків чиновниками.

Учасники мітингу зателефонували Юрію Котенку з метою запросити його на мітинг, але останні не відповів. До того ж з’ясувалося, що головний лікар зараз у відрядженні. Втім, мітингувальники колоною рушили до лікарні, де зажадали поспілкуватися з виконуючою обов’язки головного лікаря Лідією Омельченко. Втім, остання спочатку відмовилася вийти до мітильгувальників. Тоді до кабінету очільниці пішли організатори мітингу, міський голова із заступницею та журналісти.

 

В кабінеті відбувалася нервова розмова. Лідія Омельченко категорично відмовлялася визнати провину медперсоналу наполягала на тому, що Любомира привезли до лікарні уже мертвим. Друзі загиблого звинувачували лікарів.

На інші питання громадян щодо негативного ставлення медиків до пацієнтів, Омельченко пропонувала скаржитися до прокуратури.

 

До мітингувальників Лідія Омельченко вийшла тільки з третьої пропозиції міського голови. Розмова на вулиці нічим не відрізнялася від розмови в кабінеті. Поволі склалося враження, що пані Лідії заважають громадяни своєю присутністю та незручними питаннями.

Після нетривалого спілкування мітинг завершився. Продовження очікується на сесії міської ради.

Вадим Степанець