Четвертий рік на сході країни триває війна. Кожний день, кожний час там, на передовій – це подвиг наших військових. Вони показали себе справжніми героями і патріотами, але що ми знаємо про них?

Серед сучасних героїв командир 1-го батальйону 79-ї окремої аеромобільної бригади ЗСУ підполковник Максим Миргородський «Майк». Він перший офіцер, який став повним кавалером бойового ордена Богдана Хмельницького 1, 2 і 3 ступеня.
Максим Миргородський став живою легендою 79-й (Миколаївської) окремої аеромобільної бригади ЗСУ, а його батальйон в зоні АТО називають «летючим». Ось тільки декілька епізодів з бойового життя героя.

Миргородський та його батальйон брали участь у звільненні перших міст Донбасу в зоні АТО - Красний Лиман і Слов'янськ, від сепаратистів у червні-липні 2014 р. Тоді втеча сепаратистів на чолі з Стрелковим (Гіркіним) була настільки стрімкою і приголомшуючою, що з Москви прибув спецпредставник Кремля Сергій Кургінян, який навіть звинуватив Стрєлкова в «зраді». Він не в силах був повірити, що батальйон «Майка» 79-ї бригади разом з іншими підрозділами НД, Нацгвардії і добровольчих батальйонів зумів розгромити і призвести до втечі російський спецназ і "добровольців" Слов'янська.

У липні 2014, батальйон «Майка» разом з 3-м полком спецназу здійснили 3-денний прорив оточеного під Дякове та Довжанським угруповання 24-й, 51-й і 72-й механізованих бригад ВСУ. Бійці «Майка» вивели танкістів з оточення буквально по самому краю кордону з Росією. Це було абсолютно несподівано для противника. Три доби по ворожим тилам, по його мінних полям, ще й знищивши по ходу кілька засідок російських найманців.

Назавжди золотими літерами в історію ЗСУ вписані 242 дня героїчної оборони Донецького аеропорту. Його захисників народ України назвав «кіборгами», а російський спецназ зламав об них зуби. Під керівництвом "Майка" зведений підрозділ 1-го батальйону 79 оаембр обороняв аеропорт в період з 14 листопада по 27 листопада 2014. Саме в цей період вперше в Україні став відомий комбат «Майк».

У грудні 2014 - лютому 2015 79-а бригада здійснила марш-кидок від Донецького аеропорту до Дебальцевого. Там, відразу з коліс, вступила у протистояння з проросійськими терористами, які хотіли взяти в котел Дебальцеве. Не вийшло, десантники не дали.

Лютий 2015 знову ДАП. Потрібно було вивозити поранених з аеропорту. Це доручили батальйону «Майка». Він не побоявся, як дехто, не відмовився, а поїхав туди... на простому автомобілі, оскільки так звана броня була недоступна.

Нагороди Максима Миргородського.

24 березня 2015 - орден Богдана Хмельницького І ступеня (За особисту мужність, героїзм і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі);

27 листопада 2014 - орден Богдана Хмельницького ІІ ступеня (За особисту мужність, героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України)

5 липня 2014 - орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (За особисту мужність, героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі).

2 серпня 2014 - орден "За мужність" ІІІ ступеня (За особисту мужність, героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України).

5 грудня 2011 - медаль "За військову службу Україні" (За вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності української держави, зразкове виконання своїх службових обов'язків, високий професіоналізм, і на честь 20-ї річниці Збройних сил України).

Такий він підполковник Максим Миргородський «Майк» справжній сучасний герой і нова легенда Збройних Сил України.

Вадим Степанець