Кажуть, герої не вмирають,

але я хотів би, дуже хотів би,

щоб вони замість бути героями – жили.

Тут, на землі, вони потрібніші, ніж на небі.

Тут є багато такого, чого без них не зробить ніхто…

(с) ВАСИЛЬ ШКЛЯР

 

9 червня у Кропивницькому відбулось урочисте нагородження нагородою «Народний герой України». Нагорода заснована волонтерами у 2015 році, відзнака за мужність, відвагу, самовідданість, героїзм виявлені при захисті незалежності України. В обласній філармонії зібрались військові, бойові побратими, волонтери, родичі, друзі нагороджуваних та представники влади. Нагородили 14 наших захисників. «Посмертно» орден отримали три героя: Юрій Олефіренко, Катерина Носкова, Андрій Ільїн.

 

Андрій Ільїн народився в Світловодську, на війну пішов у квітні 2014 року, служив у 17ОМПБ 57ОМПБр в званні лейтенанта. Загинув у січні 2015 року під Горлівкою під час обстрілу блок-посту. Ціною власного життя зберіг житті своїх побратимів.

Нагороду отримала мама Андрія, Дарія Ільїна: «…Я дуже хочу, щоб ця проклята війна скоріше закінчилася, що ви – були живі і здорові, щоб мами ваші не плакали, а дружини чекали вас та дочекались і дітки».

 

Кожен місяць Дарія Дмитрівна їздить на схід в зону АТО «до синочків», «до хлопців». Їздить для того щоб передати нашим захисникам найнеобхідніші речі. Для того, щоб наші воїни відчували підтримку. Для того, щоб ця війна найшвидше скінчилась.

 

Ольга Степанець