Останні дні медіа простір заповнили повідомлення про безвіз: концерти, черги бажаючих поїхати в Європу, прапори… На фоні цього зовсім загубилися повідомлення із зони АТО. А тільки в ніч набуття безвізу загинуло чотири українських військових.

Світловодської волонтери Наталя Бут та заступник міського голови з гуманітарних питань Ірина Щербина побували в зоні АТО напередодні бехзвізу. Разом з кременчуцьким «Автомайданом АТО», наші волонтери відвідали наших бійців в Мар`їнці, Красногорівці, Великій Новоселівці тощо.

Практично на всіх вулицях цих населених пунктів є сліди обстрілів: воронки на дорогах, зруйновані будинки. Російсько-терористичні війська постійно ведуть обстріл мирних жителів. Практично всі лікарні, великі магазини та супермаркети зруйновані. Жителі можуть купити продукти тільки у невеликих кіосках. Є проблема з водою.

   

  

В районі назвах населених пунктів постійно ведуться бойові дії. Ворог, відверто порушуючи всі Мінські домовленості, обстрілює наші населенні пункти з танків, які підходять якомога ближче, стріляють та втікають. Звуки обстрілів чути постійно. Останнім часом під Красногорівкою з’явилася група російських снайперів, які обстрілюють не тільки позиції наших військ, а й населенні пункти.

Людей на вулицях мало, але волонтерам вдалося поспілкуватися з місцевими жителями. Останні розповіли про труднощі з водою, про високі ціни на продукти, труднощі походу до магазину та лікарні, про втрачені оселі та мрію про припинення війни.

Волонтери в першу чергу відвідали наших воїнів. Як завжди, привезли воїнам продукти харчування, медикаменти, питну воду тощо. Особливо бійці були раді овочам та фруктам. Вони є й там, в садах гілки аж ламаються від урожаю, але ж російські снайпери заважають.

Настрій у наших бійців бойовий. Вони готові дати та й дають рішучу відсіч ворогу та прогнати його з нашої землі. Особливо рішуче налаштовані мешканці Луганська та Донецька, які зараз служать в ЗСУ. Волонтерів зустріли тепло та довго не відпускали. Наші волонтери не тільки привезли матеріальну допомогу. Під час спілкування бійці розповіли про те, що їм телефонували з Харківської та Полтавської області і повідомили про те, що, нібито, Верховна Рада вводить заборону на видачу землі учасникам АТО. Помічник народного депутата Олександра Горбунова Наталя Бут зв’язалося телефоном з депутатому. Виявилося, що справжній фейк.

  

  

Дана поїзда була б неможливою без допомоги світловодців. Це фермерське господарство ВКіК, депутат райради Валентин Козярчук, Олег Рудницький, Ірина Гайчук, Андрій Москаленко, сім’я Дворжанських, отець Віталій Коваленко, Олександр Гуртовий, співробітники Палацу культури, співробітники Територіального центру надання соціальних послуг, співробітники Управління соціального захисту та інші.

Така непроста поїздка наших волонтерів відбулася напередодні введення безвізу. Хочу, щоб мене зрозуміли правильно. Я не проти безвізу. Я за, але в час, коли на сході йдуть бойові дії, краще гроші виділяти не на свята, а на нашу перемогу.

Вадим Степанець