В Українському домі 14 жовтня відбувся другий з’їзд партії Національний корпус. З’їзд розпочався з виступу Зоряни Коновалець, яка виконала гімн українських націоналістів. Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять побратима Олександра Маслака, який трагічно загинув у вересні цього року.

Серед присутніх на з’їзді, котрі привітали Національний Кормпус з другім з’їздом партії, варто відзначити лідера Свободи Олега Тягнибока, лідера партії Правий сектор Андрія Тарасенко. Також, з роком існування учасників з’їзду привітали Степан Хмара, Роман Коваль, Олесь Шевченко. На з’їзді були присутні представники національних партій з інших держав. Загалом на з’їзді було 348 делегатів з усієї України.

За рік роботи Національного корпусу було розпочато багато важливих ініціатив: формування національних дружин, діяльність юнацького корпусу, успіхи у просуванні Інтермаріуму, досягнення полку Азов та ВШК ім Є. Коновальця, діяльність козацького дому та видавництва «Орієнтир».

На з’їзді були обрані члени вищої ради партії, проголосовані зміни в статуті Національного корпусу. Наприкінці виступив Андрій Білецькій, який закликав до консолідації сил національної орієнтації в боротьбі за цілісність нашої держави, недопущення здачі інтересів держави діючою олігархічною владою.

О 16.00 з парку імені Тараса Шевченка розпочався біля «Марш Слави Героїв» на честь чотирьох свят: Покрови, День козацтва, Річниця створення УПА та Дня захисника України. У марші взяли участь представники ВО «Свобода» та «Правий сектор». Участь у марші взяли люди різного віку, від молоді до ветеранів УПА. За спостереженням, участь у марші взяло не менше двадцяти тисяч чоловік.

Розпочався марш з невеликого мітингу, на якому виступили представники націоналістичних сил. Потів учасники рушили ходою через Майдан, Європейську площу на Контрактову площу, де відбувся концерт.

Під час ходи учасники традиційно палили фаєри, смолоскипи та кидали петарди. Марш пройшов без інцидентів.

Ольга Степанець

фото автора