15 лютого 2016 року на базі Кіровоградського міського літературно-меморіального музею І. К. Карпенка-Карого відбулись ІХ обласні краєзнавчі Куценківські читання, присвячені 25-річчю Незалежності України.

На них були присутні колеги та послідовники Леоніда Васильовича Куценка (О. Бабенко та А. Гурбанська), майже всі доповідачі на читаннях - колишні студенти Леоніда Васильовича або люди, чиї життєві шляхи так чи інакше перетиналися з Л. Куценком або могли би перетнутися, це – представники як із міст Кіровограда, Олександрії та Світловодська, так і з районів Кіровоградського, Олександрійського, Новгородківського та Світловодського, представниками останнього були працівники Захарівського музею історії – зберігач фондів Л. Шкирай із заочно представленим дослідженням “Микола Степанович Леонтьєв – наш земляк: географ, дослідник, дипломат” і провідний методист С. Гайдук, який очно ознайомив учасників читань із “Внеском різних народів у культурне (матеріальне й духовне) надбання Світловодщини (Новогеоргіївщини)”, чим викликав інтерес усіх присутніх, особливо представників польської, єврейської та вірменської громад Кіровограда до культурного надбання Світловодського району.

Головною тезою доповіді С. Гайдука було наступне:

“Внесок у культурне (матеріальне й нематеріальне/духовне) надбання Світловодщини (Новогеоргіївщини), крім українців було зроблено ще багатьма народами, в першу чергу, поляками, євреями та росіянами, дещо в меншій мірі вірменами та циганами, але ці внески відносяться здебільшого до періоду Російської імперії та часів незалежної України, бо в радянський час, попри переселення на територію району, зокрема до теперішнього Світловодська, представників різних народів із усього Радянського Союзу, вони не були свідомими носіями культур народів, які представляли, бо все заступила комуністична ідеологія”.

 

Наш кореспондент